Чому побили луцьких активістів?

news

Про подробиці побиття та мотиви розповіли члени атестаційної комісії Сергій Чуріков та Богдан Климчук.

Про це громадські активісти повідомили сьогодні, 25 лютого, під час прес-конференції.

Сергій Чуріков ніяких мотивів, крім громадської роботи, тобто його участі в атестації поліції, не бачить.

«Це був зухвалий напад для того, щоб оцю низову базу реформ підкосити».

Він розповів про нападників:

«Можливо, їх було більше, але я бачив лише трьох людей. Я звернув увагу, що це дивні люди, але мені просто в голову не прийшло, шо біля мого будинку можуть скоїти такий зухвалий напад. Напали блискавично: дуже швидко нанесли більше 10 ударів в голову, в корпус тіла – десь 5 ударів. Хлопці були підготовлені до певного алгоритму дій, коли я діставав ключі, у мене в руках було портмоне, але вони його не зачепили, навіть щоб приховати сліди злочину. Я був при свідомості, був елемент шоку. Піднявся, викликав швидку».

У лікарні чоловіку наклали 9 швів. Там він провів тиждень. Автомобілю чоловіка теж нанесені збитки, які він оцінює приблизно в 20–30 тис. грн.

2

Богдан Климчук зазнав лише декількох ударів. На нього напали у той же день. Він зазначає, що нападників було двоє. Богдан також розповів, що Сергію Рижкову було залишене повідомлення на лобовому склі машини «Ти наступний», були і погрози, що у цьому місті ще жити, то, мовляв, думайте.

3

Якраз в той день, коли побили активістів, проходило атестацію все вище керівництво області:

«Думаю, ви результати скоро побачите офіційні і собі зробите певні висновки», – зазначив Богдан.

Більш детальну інформацію активісти поки що не можуть надавати, оскільки ведеться слідство.

За словами Анатолія Котлюка, члена атестаційної комісії, ці події ніяк не вплинули на атестацію.

Марія Доманська, яка теж атестує поліцейських, розповіла, що до мера доходить інформація, нібито переатестація погано впливає на роботу працівників: «Хочу значити, що це не так, там є тест на логіку та на знання законодавства. Це одна година, після цього співбесіда, яка триває 15 хв. Решту робочого часу правоохоронець повинен працювати».

«Є різні плітки, чутки, я хочу, щоб всі набралися терпіння. На сьогоднішній день ми не маємо причин не довіряти слідству. Можуть бути несподівані повороти в цій справі», – підсумував Сергій Чуріков.

4 1

0 Комментариев