Чому ПДФО важливе для громад та навіщо його збільшувати?

news

Чому позиція місцевого самоврядування щодо збільшення до 65% зарахування ПДФО у бюджети громад з метою покращення фінансового забезпечення територіальних громад є такою важливою? Пояснюємо у черговій інформації.

Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Чому ПДФО важливе для громад?

Це основний бюджетоутворюючий податок. За рахунок ПДФО забезпечується сталий розвиток громад: фінансується функціонування закладів освіти, охорони здоров’я, культури, ЖКГ. Це заклади, які дають життя громаді.

Чому необхідне збільшення ПДФО?

Оскільки держава фінансово не забезпечила передані повноваження громадам, а також відбулося скасування окремих джерел доходів бюджетів місцевого самоврядування, скорочення обсягу трансфертів та несправедливий їх розподіл.

Що пропонує Асоціація міст України спільно з групою народних депутатів?

Збільшити частку зарахування ПДФО до бюджетів громад із 60 до 65 відсотків (законопроєкти №5066 та №5066-1).

+5% ПДФО – це фінансовий ресурс обсягом 11,1 млрд гривень.

Для місцевого самоврядування збільшення відсотку зарахування ПДФО на 5% це:

Зміцнення спроможності громад

Збільшення частки зарахування до бюджетів місцевого самоврядування ПДФО дозволить частково компенсувати видатки перекладені державою на органи місцевого самоврядування, а саме: на утримання закладів профтехосвіти; фінансування державних соціальних гарантій; виплату заробітної плати непедагогічним працівникам закладів середньої освіти, утримання таких закладів, забезпечення навчального процесу; фінансування комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я.

Покращення рівня послуг

Завдяки збільшенню частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів громади матимуть можливість покращувати соціально-економічні умови для жителів через розширення спектру послуг та поліпшення рівня їх надання з охорони здоров’я, загальної, дошкільної та позашкільної освіти, а також соціальних послуг та забезпечення розвитку інфраструктури, покращення стану доріг та вулиць.

Крім того, збільшення необхідне для забезпечення сталої роботи підприємств теплокомуненерго та надання споживачам своєчасних і якісних комунальних послуг.

Соціальна  справедливість

Важливо, щоб кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості надання послуг, а не розподілялися «в ручному режимі» як на державному, так і на обласному рівнях. Центральна влада не повинна впливати на рішення органів місцевого самоврядування з розподілу цих коштів.

 

Економічна доцільність

 

Збільшення частки зарахування ПДФО сприятиме підвищенню зацікавленості місцевого самоврядування щодо вжиття заходів із створення додаткових робочих місць, збільшенню доходів працюючих громадян та виведенню з тіні заробітної плати.

 

Місцеве самоврядування сподівається, що під час бюджетного процесу 2022-2024 народні депутати підтримають законодавчі ініціативи (законопроєкти №5066 та №5066-1) і приймуть рішення щодо збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів до 65%.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев