Четвертокласники будуть здавати ДПА: експериментальне рішення для українських школярів

news

В українських школах планують провести експеримент, а саме ДПА для учнів 4 класу. 

Деякі учні 4-их класів пройдуть Державну підсумкову атестацію, але вона не буде позначатися на оцінках школярів. Адже це відбуватиметься в якості експерименту. ДПА проходитимуть лише четвертокласники, як і минулого року для 9 та 11 класів атестація не буде проводитися.

Читайте також: Шестирічна дитина постраждала у потрійній ДТП на проспекті Відродження у Луцьку

Виключно добровільна атестація 

В експериментальній ДПА у 2024 році візьмуть участь орієнтовно 2 тисячі школярів. Про це повідомляє директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час пресконференції у “Медіацентр Україна — Укрінформ”. 

За словами посадовці, ця атестація буде експериментальною, а отже відбудеться лише в тих навчальних закладах, які добровільно погодяться на її проведення . 

Що ми запропонуємо учням шкіл, які братимуть участь в експерименті?  Ми запропонуємо їм розроблені нами, тобто Українським центром оцінювання якості освіти, матеріали. Ми запропонуємо завдання і також окремі рекомендації для вчителів, які проходитимуть цю ДПА з української мовно-літературної галузі і з математики. І далі зберемо інформацію про те, наскільки комфортно було вчителям проводити це тестування, чи виникали проблеми з роботою із тестовими завданнями”, — пояснила Тетяна Вакуленко.

Як пояснив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, експеримент потрібен виключно для поліпшення процесу атестації та не враховуватиметься у оцінюванні успішності конкретної дитини.

Важливо, що це жодним чином не впливатиме на подальше навчання учнівства. Атестація потрібна для моніторингу якості освіти та у разі потреби — коригування освітньої політики”, — пояснив Оксен Лісовий на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Зробити процес стандартизованим

До цього ДПА, учнів які здобували початкову базову освіту, проводили за допомогою інструментів розроблених школою. Наразі в Центрі оцінювання хочуть стандартизувати формат. Саме з якістю вибіркового збору інформації проводиться експериментальне оцінювання. 

 “Ця інформація дозволить нам зробити крок до запровадження стандартизованої ДПА для здобувачів початкової освіти. Одразу зауважу, що про жодний формат ЗНО для учнів початкової школи не йдеться. В жодному разі не йдеться про те, що у нас будуть інструктори в закладах освіти, якийсь нагляд. Ми говоримо про те, щоб надати закладам освіти однакові інструменти і однаковий спосіб аналізувати інформацію за отриманими результатами”, — зазначає Вакуленко. 

Що таке ДПА?

Державна підсумкова атестація мають проводити учні 4, 9 та 11 класів наприкінці навчального року з предметів, перелік яких щороку визначає і затверджує Міністерство освіти і науки України. Обов’язковою є атестація з української мови. 

ДПА в Україні не проходило з 2020 року: вперше її скасували через епідемію коронавірусу, а потім відмінили через повномасштабне вторгнення Росії.

Читайте також: На бабине літо краще не надіятись: прогноз погоди на ближчі дні не надто радує 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев