Через опір проходить дорога до росту: психологічні поради

news

Якщо будь яка інформація викликає у вас сильний опір – саме там знаходиться ваша найбільша зона росту!

Чи було у вашому житті таке, що у вас виникав опір, коли ви хотіли кардинально змінити ваше життя, або відвідати якусь важливу подію, яка могла мати вплив на ваше життя? Чи навіть робити те, що приносить вам відчуття щастя?

Коли Ви в стані опору, Вам може здаватись, що ви відчуваєте просто невимовну лінь…відчуття, що нічого не хочеться…Або раптово спрацьовує психосоматика ( піднімається температура, починається алергія, зводить шлунок або отруєння) і Ви починаєте думати… напевне не піду, не робитиму те, що запланувала….

Але коли ми таки доходимо до події чи робимо не дивлячись на перелічені симптоми, то симптоми нашої ліні і психосоматичні прояви – зникають…. 

Так, так спрацьовує психологічний опір.

Запитаєте, звідки він береться ? 

З травматичного досвіду дитинства…

Наприклад… Дівчинка мріяла і хотіла співати, а батьки осоромили її, чи не підтримали…, чи посміялись….

Як наслідок- дівчинка постійно боїться робити те, що їй подобається, адже уже в дорослому віці спрацьовують захисні механізми, яким вона навчилась, коли була дитиною. Страх, сором, негативні переживання … можуть бути проблеми в реалізації … і дуже часто ми починаємо іти зовсім в протилежному напрямку, ніж насправді мріємо.

Ще в дитинстві ми засвоїли певні уроки, які наша підсвідомість запамʼятала і виробила захисні механізми для того, щоб не відчувати ту біль, яку ми вже відчували, як були дитиною. І, як наслідок – реакції, які ми відчуваємо у дорослому житті …

Тобто по факту, ми себе оберігаємо від ситуації, яка може привести до переживань чи болі. 

Це як страх прожити знову ту травмуючу подію, яка була в дитинстві….

Буває у вас такий стан? Задайте собі питання : «чому саме ви опираєтесь?» , «чим вигідний мені цей опір?», «який саме страх за цим ховається?» … 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Пирога Вікторія Сергіївна, Психолог, психосоматолог, консультант в методі позитивної психотерапії

Психологічна допомога та особистісний розвиток

м.Луцьк

Тел/вайбер 0954534986

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев