Чемпіонам з Волині немає де тренуватись

news

У селищі Іваничі вирощують чемпіонів України і світу. А тренуються майбутні чемпіони у пристосованих приміщеннях.
Іваничівський парадокс: уже кілька років поспіль борці випрошують спортзал, який став обласною комунальною власністю. Готові взяти його бодай в оренду. А їм кажуть, що не можна. Пише “Нововолинськ діловий.”

Депутати Іваничівської районної ради звернулись уже й до голови облради Ігоря Палиці.
Просять повернути з обласної власності у спільну власність територіальних громад і і селища району спортивний зал, що підпрядковується Іваничівській спеціалізованій школі-інтернату. Хочуть зробити там борцівський зал комунального закладу “Іваничівська ДЮСШ”.
Ця ошатна споруда нині належить облраді, господарює в ній школа-інтернат. Тут є всі умови для тренувань, але…

Свого часу в Іваничах був непоганий Будинок спорту, пишуть депутати. Але його передали в обласну комунальну власність для потреб допоміжної школи-інтернату. На той час заняття там уже не проводили, не робили й ремонту, відключили опалення, спортшкола руйнувалась і бездіяла.

Кілька років тому з обласного бюджету виділили кошти на ремонт Будинку спорту. Туди підвели каналізацію. Зроблено чимало, проте будівля не використовується належно. Там займаються лише учні школи-інтернату.

А тим часом навчальні групи з боротьби дзюдо комунального закладу “Іваничівська ДЮСШ” тренуються у кімнаті, яка не відповідає елементарним санітарним вимогам!

Групи з вільної боротьби займаються в ігровому залі, що не дає змоги проводити повноцінні заняття та змагання з ігрових видів спорту серед школярів району.

Нині до райцентру привозять дітей на тренування навіть батьки із Нововолинська. Адже іваничівські тренери досягли високих результатів, надто ж у вільній боротьбі. Вихованці заслуженого тренера України Івана Палія здобувають перемоги на всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

У складі збірної України є неодноразові чемпіони України Оксана Ващук та Оксана Гергель. Кандидатами у збірну є Катерина Жидачевська та Вікторія Лукінська. Минулоріч Оксана Гергель стала чемпіонкою світу з вільної боротьби.

Вирішення цієї проблеми сприятиме залученню молоді району до занять фізкультурою і спортом, досягненню ще вищих результатів і піднесенню престижу Волині, запевняють депутати райради, батьківська громадськість і тренерський колектив, вихованці спортивних секцій.

Звернення до голови Волинської облради ухвалили на третій сесії районної ради 24 грудня 2015 р.
Офіційної відповіді ще не дістали. На словах Ігор Палиця запевнив, що вирішить питання неодмінно, і то вже.

 

Директор спеціалізованої школи-інтернату Людмила Лазаренко розповіла “Нововолинську діловому”, що будівлю їй передали в украй запущеному стані. Саме вона, директор, домоглася виділення з обласного бюджету коштів на ремонт. Привести будівлю до ладу коштувало величезних зусиль.

Нині там проводять уроки фізкультури та тренування для учнів допоміжної школи. За санітарними нормами допускати туди людей “із вулиці” не можна.

— Я захищаю інтереси дітей, — наголосила Людмила Ростиславівна.— Та якщо буде наказ із області про спільне використання спортзалу — доведеться його виконувати. Хай область вирішує.

Наразі питання зависло у повітрі.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев