Бюджет 2022: яких змін очікувати громадам

news

Кабінет Міністрів України із проектом Держбюджету на 2022 рік подав проект закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України  №6062, яким передбачаються врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік», удосконалення бюджетних процедур та актуалізація деяких норм Бюджетного кодексу України. Закон унормовує значну частину бюджетних процедур бюджетного процесу на місцевому рівні та міжбюджетних відносин з державним бюджетом України окремі із яких прокоментував Василь Гром – консультант з бюджетних питань Волинського регіонального відділення Асоціації міст України, Заслужений економіст України.

Про це інформує Волинське РВ АМУ.

Найпоширенішим при застосуванні буде доповнення статті 1032  наступним змістом “Залишки коштів за освітньою субвенцією, не використані протягом наступного бюджетного періоду, вилучаються до державного бюджету.”, що вимагатиме від органів місцевого самоврядування і закладів освіти вжиття протягом поточного року заходів щодо повного використання залишків субвенції лише минулого року.

Порушується знову питання про погашення середньострокових позик, виданих місцевим бюджетам у 2009 – 2014 роках за рахунок єдиного казначейського рахунку, що знаходиться на обліку у Казначействі України. Така заборгованість рахується за ліквідованими районними бюджетами Волинської області в сумі 7,7 млн гривень.

Пропонується внесення змін до складу доходів місцевих бюджетів (стаття 64) в частині зарахування до місцевих бюджетів дивідендів нарахованих на акції (частки) господарських товариств, у статутних капіталах яких є комунальна власність, плати за надання місцевих гарантій,  зарахування  10 відсотків надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, зарахування доходів бюджету розвитку до загального фонду та інші зміни. Передбачені зміни видатків і кредитування місцевих бюджетів та особливостей затвердження місцевого бюджету з дефіцитом або профіцитом (статті 70,72). Уточняються взаємовідносини фінансових органів з органами Казначейства України з питань електронної звітності та порядку доступу до неї, фінансування видатків із двох бюджетів.

Передбачено, що  у 2022 році надходження від викупу земельних ділянок державної та комунальної власності, згідно з пунктом 61 Перехідних положень Земельного кодексу України, зараховуються 70 відсотків — до спеціального фонду державного бюджету, а  30 відсотків — до бюджету розвитку місцевих бюджетів.

Проект закону України містить ряд інших змін і доповнень до Бюджетного кодексу України.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев