БЛОГ. «Інтелектуальна ін’єкція» для італійської молоді

news

В італійському суспільстві усе більше уваги стали приділяти культурному розвиткові молодого покоління. Йдеться про запроваджену від сьогодні норму Міністерства культури Італії видавати громадянам до їхнього повноліття ваучер еквівалентом 500 євро.

Гроші можна витратити виключно на власний культурно-мистецький розвиток: купити книги, оплатити квитки в театр, кіно, музей, на концерт або ж за рахунок ваучера безкоштовно здійснити поїздки туристичного значення до національних парків, заповідників тощо.

Це нововведення коштувало італійській владі уже 290 мільйонів євро, однак зупинятися на цьому уряд не планує: наступним кроком передбачено у подібний спосіб підтримувати також учителів, надаючи їм можливість із 2017 року витрачати 500-єврові ваучери на особистий розвиток та кар’єрне зростання.

Чому країна, в якій найбільше читають саме діти й підлітки, а дитяча література навіть у період кризового спаду в 2010 році давала упевнене (хай навіть і мінімальне!) зростання, сьогодні намагається ще більше вкладати в освічену і культурну молодь? Можна припустити, що італійці на фоні останніх подій із землетрусами та нищенням пам’яток архітектури стали більш відповідальними: ну, себто, нехай побачить молодь національні артефакти, поки їх не знищила природа і …людина! Бо власне від останньої залежатиме, як довго і наскільки збереженими вони постануть для прийдешніх поколінь.

З іншого боку, не випадково італійська влада фінансово стимулює купівлю книжкової продукції, тим самим передбачаючи зростання інтересу до читання у молодого населення країни. Така собі «інтелектуальна ін’єкція» для нації. Що ж, непогано. За останнє п’ятиліття Італійська асоціація книговидавців успішно лобіює закони, спрямовані на підтримку вітчизняного видавничого сектору, – від прийнятого 1 вересня 2011 року закону про регулювання максимальних знижок на книги в ритейлі до державної підтримки пріоритетності видань. І не вгадаєте вже напевно, випуск якої літератури є найбільш вагомим для італійського суспільства та найбільш затребуваним читацькою аудиторією? Ну от: найбільшу підтримку мають художні видання та нон-фікшн література (сумарно це більше половини усієї виданої в Італії книгопродукції), а також дитячі видання для читачів різних вікових груп. На це працюють видавництва та видавничі концерни країни: від Mondadori Libri, RCS Libri, GemS та Feltrinelli до маленьких «кишенькових» print-on-demand підприємств. «Інтелектуальні ін’єкції» для молоді виявилися ще й суттєвими фінансовими вкладеннями в популяризацію та розвиток італійського книговидання, книгорозповсюдження, культурну сферу й внутрішній туризм.

Може, й нам досвід Італії перейняти, як гадаєте?

Олена КОШЕЛЮК

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев