білоруси збираються провести навчання з “захоплення” Волині, Рівненщини і Житомирщини

news

У білорусі заплановані навчання спільно з Росією та іншими країнами ОДКБ. Протягом 8-14 вересня біля кордону з Україною наші “сусіди” проводитимуть  командно-штабне навчання, під час якого за легендою планується звільнення частини втраченої території умовної держави.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу Олексій Громов.

За словами Олексія Громова, ймовірність наступу противника з території Республіки Білорусь або вторгнення білоруських військ в Україну залишається низькою.

Задумом командно-штабного навчання передбачається звільнення частини втраченої території умовної країни. Не виключено, що під так званою “втраченою територією” маються на увазі прикордонні райони Житомирської, Волинської та Рівненської областей,

– попередив він.

Громов наголосив, що основна увага на навчаннях буде приділена веденню маневреної оборони з переходом в контрнаступ. Від армії Білорусі до навчань залучать органи управління, в/ч і підрозділи Західного оперативного командування РБ.

Зокрема, вперше будуть відпрацьовувати “питання звільнення тимчасово окупованих територій, проведення контрнаступу та вихід на державний кордон”. Планування спільних дій буде проведено у складі багатонаціонального угруповання на території білорусі за участі збройних сил російської федерації та країн – членів ОДКБ. До навчань будуть залучатися органи управління та військові частини і підрозділи західного оперативного командування республіки білорусь.

Не виключається, що під так званою “втраченою територією” мають на увазі прикордонні райони Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Це відповідає концепції спільних дій зс так званої союзної держави на українському напрямку,

– підкреслив Громов.

Водночас Громов підкреслив, що Збройні сили України готові до будь-якого перебігу подій, в тому числі на північні країни.

0 Комментариев