Автоматичний перерахунок субсидій: кому з волинян пощастить

news

Пенсійний фонд повідомив про автоматичний перерахунок субсидій і надав інструкції щодо розрахунку розміру субсидії на опалювальний сезон 2023-2024 років в Україні.

З 1 жовтня поточного року буде проведено автоматичний перерахунок житлових субсидій для тих, хто має право на субсидію з вересня. Ця інформація міститься в оголошенні Пенсійного фонду України.

Домогосподарствам, яким було визначено право на житлову субсидію у вересні 2023 року, у тому числі тим у кого розмір житлової субсидії становив 0,00 грн, органами Пенсійного фонду України у жовтні буде проведено розрахунок розміру житлової субсидії на опалювальний сезон без необхідності звертатись за нею,

– йдеться у повідомленні Пенсійного фонду.

Право на отримання житлової субсидії для таких домогосподарств не переглядається, і воно було надано в травні 2023 року на період до квітня 2024 року. Щоб правильно розрахувати субсидію на опалювальний сезон 2023-2024 років, доходи будуть враховуватися на підставі доходів за І – ІІ квартали 2023 року, згідно з нормами Порядку обчислення середньомісячного загального доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги, затвердженими розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року, № 632.

Як правильно розрахувати субсидію / фото: Пенсійний фонд України

При розрахунку житлової субсидії на опалювальний період, який розпочинається у жовтні, розмір пенсійної виплати (як дохід) враховується на підставі суми за серпень 2023 року.

Щодо розрахунку розміру субсидії за жовтень, який включає 15 днів без опалення і 16 днів з опаленням, вартість опалення житлового приміщення обчислюється на основі 16 днів, незалежно від кількості днів, коли фактично надавалася ця послуга.

Для тих, хто ще не отримував субсидію, може бути важливою інформація, що якщо громадяни, які не мали житлову субсидію влітку або отримали відмову її призначити під час неопалювального періоду, подадуть заяву до 30 листопада 2023 року, то житлова субсидія буде призначена з жовтня 2023 року.

Також слід зауважити, що в Україні планується перерахунок прожиткового мінімуму у 2024 році, але фактичний розмір прожиткового мінімуму може бути вищим, ніж той, який використовується для розрахунку соціальних виплат.

Деякі пенсіонери в Україні можуть втратити пенсійні виплати, особливо ті, які знову працюють. Це стосується осіб, які виходили на пенсію за вислугою років та отримують пенсію внаслідок цього. Про це повідомили представники Пенсійного фонду України (ПФУ).

Крім того, важливо розрізняти житлову субсидію та пільгу на комунальні послуги (ЖКГ), оскільки деякі громадяни можуть сплутувати їх та вважати, що це одне й те ж. Але це різні соціальні виплати, як пояснено чиновниками на Урядовому порталі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев