9 лютого – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

9 лютого 2021 відзначаються День народження стриптизу, Міжнародний день стоматолога, День народження волейболу, Міжнародний день піци, Міжнародний день безпечного Інтернету.

У США – День бублика, День читання у ванній, День формування здорових звичок, День позаземної культури, в Індії – День шоколаду, в Канаді – День продовольчої свободи, у Катарі – День спорту.

Вихідні у лютому 2021 року – скільки будемо відпочивати наступного місяця

9 лютого всі православні християни вшановують пам’ять Іоанна Златоуста, відомого також як архієпископ Константинопольський. Цей святий є одним із найбільш шанованих у православ’ї, він прославився добрими справами.

Іоанну Златоусту молилися, просячи додати розуму, допомогти в духовному розвитку, пошуку себе, добробуту в родині. Архієпископа також вважають заступником людей, які у відчаї й перебувають на роздоріжжі.

Традиції, обряди та звичаї дня
На Русі традиційно 9 лютого готували поминальну трапезу. До неї входили узвар, пиріжки з начинкою з риби, м’яса, грибів, капусти, і рисова каша.

Церковний календар: лютий 2021

Якщо погодні умови дозволяли (не було міцних морозів або сильної сніжної хуртовини), то частину обіду відносили на цвинтар і залишали на могилах померлих родичів, чи роздавали в якості милостині жебракам біля храму.

А ще з давніх часів у слов’ян повелися забобони, що в день Златоуста нікому не можна робити подарунків, інакше річ неодмінно зіпсується, розірветься, поламається. Але найстрашніше, що може статися біда, як з дарувальником, так і з одержувачем подарунка.

Календар садівника-городника: лютий 2021

Що не можна робити
У цей день не можна різати шкіру і обпалюватися. Варто оберігати себе від будь-яких можливих травм на роботі та вдома.
На Златоуста заборонено робити покупки.
Також не рекомендується в цей день дарувати подарунки.
9 лютого варто відмовитися від миття голови.

Календар стрижки волосся: лютий 2021

Народні прикмети
Сліпучо-білий місяць – до холодів, червона – до вітру.
Якщо після хуртовин на снігових заметах закруглені гребені, а на полях хвилями лежить сніг, то буде хороший урожай.
Хмари проти вітру пливуть – до снігу.
Скло запітніло – до тепла.

9 лютого День ангела імені відзначають: Іван, Йосип, Дмитро, Петро, Тит. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Іменинники лютого – кого та коли вітати з Днем Ангела цього місяця

Результат пошуку зображень за запитом день піци

Міжнародний день піци
Цього вівторка весь світ відзначає Міжнародний день піци. У тому вигляді, в якому ми знаємо і любимо піцу, вона вперше з’явилася в Неаполі (Італія), ще в 1830-ті роки.

Однак деякі кулінарні експерти запевняють, що її історія налічує тисячоліття, адже коржами з начинками ласували ще в античні часи.

Результат пошуку зображень за запитом день стоматолога

Міжнародний день стоматолога
Відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов’язують з Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця.Військова стоматологія була заснована 15 лютого 1099 року під час першого хрестового походу після захоплення Єрусалиму.

Аполлонію, дочку видатного александрійського чиновника, що вірила в Христа піддали жорстоким тортурам, вимагаючи зречення від християнства – жінці вирвали зуби і погрожували спалити живою. Аполлонія попросила її розв’язати і кинулася у вогонь. Страждання Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім’я Аполлонії, помолитися їй – і зубний біль вщухне.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев