9 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

9 грудня 2020 світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією, Міжнародний день пам’яті жертв геноциду, День народження комп’ютерної миші, День пожвавлення, День народження Оле-Лукойє.

У США – День різдвяної листівки, День клоуна «Втомлений Віллі», День кондитерських виробів, День лами, у Перу – День Армії, в Таджикистані – День геологів, у Танзанії – День Незалежності, у Фінляндії, Швеції – День лютефіска, в Швеції – День імбирного печива

 

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

У церкві 9 грудня вшановується пам’ять мученика Георгія. Народився він приблизно в III столітті на території Каппадокії.

Батьки Георгія були християнами, тому виховували свого сина у вірі. Він чудово проявив себе, перебуваючи на військовій службі при імператорі Діоклетіані. Хоча після того, як останній ініціював гоніння християн, Георгій роздав все своє майно бідним людям, а сам вирушив до імператора і відкрито заявив, що є християнином. Незважаючи на те, що до цього Георгій служив вірою і правдою імператору, Діоклетіан наказав піддати його численним тортурам. Перед смертю Георгій осінив хресним знаменням статую Аполлона, після чого ідоли в храмі зруйнувалися. Дружина імператора кинулася до ніг Георгія і просила його пробачити Діоклетіана і гріхи, вчинені ним. У результаті, разом з Георгієм вона загинула від рук язичників. Згідно з переказами, одним з посмертно скоєних чудес Георгія є вбивство змія, який спустошував землі в Бейруті. Саме тому, Георгія часто зображують саме зі списом.

9 грудня – традиції і звичаї дня

Це свято особливо шанували в народі за часів кріпосного права. Цілих два тижні (за тижні до свята і після нього) селянам дозволялося переходити від одного землевласника до іншого. При цьому селянам при догляді належало віддати всі борги і сплатити поміщику старшину — особливе мито за користування земельним наділом і двором. Відмовляти їм в цей день було не можна. Потім цю вільність скасував російський боярин Борис Годунов у кінці XVI століття. Це стало несподіванкою для всіх селян, звідси і пішла знаменита приказка: «От тобі, бабуся, і Юр’їв день!».

Крім того, якщо в цей день чоловік вирушав у далеку дорогу, необхідно було відслужити молебень про благополучне завершення поїздки. Також до Егорія потрібно було роздати всі борги, інакше можна було прожити все життя в боржниках.

Ще наші предки цього дня судили про погоду за прикметами. Так, щоб передбачити погоду, ходили слухати воду в колодязі. Якщо ні плескоту, ні шереху з колодязя не було чути — чекали спокійної зими. А якщо йшла по воді брижа — це віщувало хурделиці і заметілі.

Народні прикмети на 9 грудня

9 грудня відзначається Юр’їв день. У народі цей день називався Єгорій Зимовий, Юрій Холодний. На Юр’їв день слухали воду в криницях: якщо тихо, не хвилюється вода, то зима буде теплою, а якщо чути звуки — варто чекати на сильні заметілі та морози. За днем Єгорія визначали і майбутній урожай: “Якщо до осіннього Єгорія випаде багато снігу, то на весняного — буде трава”.

    1. Багато снігу випало до цього моменту – на Григорія Вешнего (6 травня) все розтане, і нова трава виросте
    2. Холодний день передвіщає, що 9 грудня буде сильний мороз, а сама зима буде суворою
    3. Стійка заметіль протягом усього дня – раннє напування бджіл буде
    4. Випав іній 9 грудня – буде гарний урожай
    5. Північний вітер віщує морози

Магнітні бурі в грудні 2020: будьте готові до кількох хвиль

Що можна робити 9 грудня

Викиньте посуд з тріщинами, щоб не накликати біду та фінансову скруту. Прислухайтеся до порад, які даватимуть вам саме в цей день. Вони допоможуть вам у майбутньому. Підіть до церкви.

Що не можна робити 9 грудня

Не можна залишатися цього дня в боржниках. Віддайте усі позичені раніше вами кошти, аби не залишитися бідним у наступному році. У цей день не вирушайте в далеку дорогу. Якщо ж поїздку відкласти вам не вдається, то замовте молебень в церкві за своє здоров’я. Не сваріться з рідними.

Календар садівника-городника: грудень 2020

 

У середу, 9 грудня, іменини відзначають власники таких імен: Василь, Георгій, Іван, Ілля, Михайло, Назар, Петро, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев