8 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

8 жовтня у світі відзначаються International Lesbian Day, Всесвітній день яйця, Всесвітній день восьминога, Міжнародний день подіатрії.

В Україні – День юриста, в США – День водню і паливних елементів, День вареників, День сендвіча “Флаффернаттер”, День гри в салки, День ветеринарної медсестри, у Вірменії – День танкіста, на Кубі – День героїчного партизана, в Намібії – День посадки дерев, в Таджикистані – День сільського господарства, в Перу – День Військово-Морських сил, в Хорватії – День Незалежності, в Індії – День Військово-Повітряних сил, на Мальдівах – національне свято.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

У цей день Православна церква шанує пам’ять преподобного Сергія Радонезького, iгумена Радонезького, всiєї Руси чудотворця. Інші назви свята: «День Сергія Радонезького», «Курник», «Капустки».

Сергія Радонезького вважали охоронцем курей. У цей день селяни різали курей на продаж, а також рубали і квасили капусту. Існує повір’я, що якщо почати це робити раніше, то потім вона обов’язково скисне.

Говорили, що сніг у цей день випадає за 40 днів до настання холодів.

8 жовтня випікали хлібні коржі на капустяному листі і перед тим, як відправити їх у піч, обов’язково просили благополуччя на наступну зиму.

Перший коржик треба було закопати ще теплим на грядці, де росла капуста. Вважали, що це сприятиме врожаю.

Церковний календар: жовтень 2021

Народне свято присвячене Сергію Радонезькому, якого вважають охоронцем домашньої птиці, особливо курей. Звідки це пішло, невідомо. Можливо тому, що курячий бульйон піднімає на ноги важкохворих, а старий і молодий організм добре засвоює куряче м’ясо.

У цей день починається консервація і засолювання капусти. Вся родина бере участь в цьому процесі. Вважається, що раніше цього робити не можна — капуста прокисне.

Господині печуть хлібні коржі на листі капусти. Жінки, які знають багато чого, перед тим як покласти тісто на лист, молилися про те, щоб зима була не надто суворою.
Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Що не можна робити
Сьогодні категорично не можна байдикувати, адже на Сергія Капусника обов’язково потрібно квасити капусту та робити закрутки на зиму.
В цей день не рекомендують створювати конфліктні ситуації, сваритися та виясняти стосунки. Будьте поступливими та менш емоційними.
Також не варто починати нові справи, якщо ви не надто впевнені в успіху. Спочатку продумайте всі можливі ситуації, а тоді дійте!
Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Народні прикмети
Перший сніг випав 8 жовтня – зима настане 21 листопада на Михайлов день
Перший сніг – сухий, значить, літо наступного року буде теплим і не надто спекотним.
Гарна погода 8 жовтня – такою вона буде ще протягом трьох тижнів
Яким буде 8 жовтня – таким буде і 8 квітня наступного року
Якщо людина народилася 8 жовтня, то її талісманом є яшма
Березове листя ще не опало – прикмета, що сніг випаде нескоро
Віє вітер південний 8 жовтня – зима буде теплою, західний – сніжною, північний – холодною.
Перший сніг 8 жовтня йде бураном, зима прийде нескоро, і подібні погоди будуть виникати періодично
Перший сніг на суху землю шаром лягає – прикмета, що наступний рік буде врожайним.
Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

8 жовтня День ангела імені відзначають: Єфросинія, Сергій, Герман, Досифея, Пафнутій, Микола, Олександр. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев