8 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

8 вересня у світі відзначаються Міжнародний день грамотності, День вибачень, Всесвітній день фізіотерапії, Міжнародний день солідарності журналістів.

У Британії – Тихий день, в США – День амперсанда, День подяки вигулювальникам собак, День кислого пива, День дитячої медсестри в гематології та онкології, День акторів, день клятви вірності, в Іспанії – День волонтера, День Естремадури, в Мікронезії – День звільнення Кусаїе, на Мальті – День Перемоги, в Литві – День подяки за свободу і незалежність, День коронації Вітовта Великого, в Андоррі – Національний день.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

Православна церква 8 вересня вшановує пам’ять великомучеників Наталії та Адріана. У народі день назвали Наталія Костриця. У цей день постарайтеся бути якомога більш оптимістичними і налаштовуйте на позитив інших. Краще залишити при собі скарги і капризи.

Обидва мученика жили приблизно на початку IV століття недалеко від узбережжя Мармурового моря. Сама Наталя народилася і виросла в християнській родині, але заміж вийшла за язичника Андріана.

Разом подружжя прожило трохи більше одного року, після чого почалися гоніння на послідовників християнської віри. Тоді прибув імператор Максиміліан, і в цей час були спіймані 23 християнина, яких піддали жорстоким тортурам. Андріан, бувши ще тоді язичником, був вражений, з якою стійкістю люди брали муки. В результаті, він і сам повірив в Христа. Тоді язичники схопили його і відправили до в’язниці. Наталія відразу ж поспішила відвідати чоловіка у в’язниці. Там же незабаром Андріана піддали різним мукам, і весь цей час поруч з ним знаходилася Наталія, яка також заслужила мученицький вінець.

Церковний календар: вересень 2021

На Русі цей день пов’язували з роботами на вівсяному полі. В одних місцях тільки починали косити овес, в інших прибирання вівса вже підходила до кінця. Із зерен нового врожаю варили кисіль і пекли млинці. З цього приводу існувала приказка: «Адріан толокно місив, а Наталія млинці пекла».

Значення вівса в житті наших предків переоцінити важко. З вівсяного борошна випікали млинці й оладки, готували смачний вівсяний кисіль. З борошна дрібного помелу (толокна) варили каші (перш за все для дітей і хворих людей). Його додавали в рідкі юшки, використовували як начинку для пирога. З цілого зерна варили каші, гарнір, робили солод для хмільних і лікувальних напоїв.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Що заборонено
Членам сім’ї заборонялося лаятися, сваритися та лихословити – інакше можна було образити святих мучеників Наталію і Адріана та втратити їх заступництво.
Також побутувала ще одна заборона – в жодному разі не ходити босоніж по землі, бо якщо навіть злегка поранити ногу 8 вересня, довго доведеться її лікувати, а ще в цей день підвищувався ризик наскочити на змію біля води, укус якої вважався дуже небезпечним.
Жінкам не можна працювати, в тому числі займатися рукоділлям.
Також не давайте нікому робочі інструменти – віддасте здоров’я і щастя.

Місячний посівний календар садівника-городника: вересень

Народні прикмети на 8 вересня
Грім гримить – до теплої осені.
Якщо на небі хмари рідкі, то буде холодно і ясно.
Якщо листя з берези та дуба не опало, то зима буде суворою.
Якщо ранок холодний, то зима буде морозною і ранньою.
Багато горобини – скоро настануть холоди.
Якщо багато опеньків в лісі, то «бабиного літа» не чекай.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Іменини у Адріана, Георгія, Віктора, Марії, Дмитра, Петра, Романа і Наталії. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев