8 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

8 листопада відзначають:

Міжнародний день КВК

Вперше Міжнародний день КВК святкували 8 листопада 2001 року. Цей день сміху та гумору відзначали в Московії та деяких країнах СНД. З тих пір це свято знайшло популярність і вже має свої традиції святкування.

Всесвітній день містобудування 

8 листопада відзначається Всесвітній день містобудування або Всесвітній день урбанізму. Це свято присвячується розвитку містобудування як галузі, завдяки якій все більше і більше людей можуть отримати комфортний простір для життя, де забезпечені всі необхідні потреби.

Міжнародний день радіології

Міжнародний день радіології відзначається в різних країнах світу 8 листопада. Це свято з’явилося в 2012 році, воно є спільною ініціативою Європейського товариства радіологів, Товариства радіологів Північної Америки, а також Американського коледжу Радіології.

8 листопада – День Святого Великомученика Дмитра

8 листопада – церковне свято, записане в православному календарі, як день пам’яті Дмитра Солунського – християнського святого, великомученика

Хто такий Святий Дмитро Солунський?

Дмитро Солунський, також відомий як Мироточець, – християнський святий-великомученик із грецького міста Солунь (Салоніки), який за віру був проколотий списами.

Відомо, що жив він за часів імператора Діоклетіана. У житії його сказано, що батьки Димитрія спочатку були таємними християнами і після народження сина відразу ж його охрестили в домашній церкві, а потім намагалися виховувати в благочесті та вірі.

Не знаючи про християнську віру Димитрія, римський імператор призначив його проконсулом Фессалонікійської області. Замість того, щоб переслідувати християн, Димитрій на своїй посаді відкрито навчав мешканців міста християнської віри та викорінював ідолопоклонство й поганські звичаї.

Церковний календар: листопад 2020

Коли про це дізналася влада, святого кинули до в’язниці та прохромили списами. Тіло римляни віддали на поталу звірам, проте побожні солуньські християни підібрали і поховали його.

8 листопада: традиції та звичаї на Дмитра

З давніх-давен вірили, що в цей день душі покійних прилітають на могилу в образі птахів. Тому люди відвідували цвинтарі і розсипали на місцях поховання зерно.

Також 8 листопада пекли млинці, які завжди стояли на поминальному столі. Перший млинець знімали зі сковороди зі словами «Пом’яни, Господи, чесних батьків». Його не їли, а залишали на вікні.

У народі в цей день було прийнято пити пиво. Говорили: «В Дмитрієв день і горобець під кущем пиво варить».

Про що моляться Дмитру:

  • про допомогу під час військових дій,
  • про зцілення хвороби очей,
  • про дарування терпіння і мужності.

Молитва до Святого Дмитра

Як великого поборника в бідах знайшов тебе Всесвіт, стратостотерпче, ти перемагаєш народи, бо, як скинув ти Лієву гординю і на подвиг сміливим учинив ти Нестора, так святий Димитріє, молися Христу Богу дарувати нам велику милість (Тропар, голос 3).

Вихідні в листопаді 2020: скільки відпочиватимемо цього місяця

Народні прикмети на 8 листопада:

  • Відлига на Дмитра — зима буде мокрою та теплою, а весна — ранньою.
  • День на Дмитра без снігу — зими поки що не буде
  • Земля на Дмитра замерзла і дме холодний вітер — снігу не буде до свят
  • Сніг і мороз на Дмитра — весна буде пізня й холодна
  • На Дмитра тепло — весна буде рання, м’яка
  • Якщо на Дмитра дощ, то на Введення снігу буде по коліна
  • Випав сніг — увесь листопад буде холодним і морозним

8 листопада: що треба робити цього дня:

В цей день треба згадати всіх покійних родичів. Відвідують церкву, ставлять свічки і замовляють службу.

За старих часів поминали померлих родичів за загальним сімейним столом. Відвідували їх могили і прибиралися там, запалювали свічки і молилися за душі близьких і знайомих, які залишили землю.

У цей день пригощають людей солодощами – знайомих, подають жебракам, – щоб вони пом’янули покійних родичів.

8 листопада – іменини Дмитра, привітайте знайомих з таким ім’ям

Магнітні бурі в листопаді 2020: коли чекати неприємних та некомфортних днів?

Чого не можна робити 8 листопада

В цей день не можна їсти перший млинець, він призначений для покійних, які відвідають ваш будинок. Не можна малювати символи, якщо не знаєте їх значення, особливо круги і квадрати. Не навантажуйтеся сильно фізично, ви неймовірно втомитеся і не виконаєте бажані плани. Також не беріть кредити і не давайте в борг. Є велика ймовірність, що вас обдурять. Також є народні прикмети, за якими в цей день не миються і не перуть.

8 листопада День ангела відзначають: Марк, Афанасій, Дмитро, Опанас, Василь, Антон. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Іменинники в листопаді: кого вітати з Днем ангела наступного місяця?

Що і коли святкуватимемо у листопаді 2020

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев