8 липня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

8 липня 2020 світ відзначає День спілкування зі всесвітом, Всесвітній день боротьби з алергією і Всесвітній день викриттів. В Україні – День сім’ї, в США – Фестиваль «Смак Чикаго», День шоколаду з мигдалем, в Уругваї – День батька, у Таджикистані – День інвалідів і літніх людей.

8 липня відзначається народно-православне свято День Петра і Февронії. В цей день віруючі вшановують пам’ять князя Петра і княгині Февронії, Муромських чудотворців. Святі здавна вважаються покровителями родинного вогнища, зберігачами подружнього кохання.

8 липня 2019 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети ...З подружжям були пов’язані деякі прикмети цього дня. Наприклад, вважалося, що якщо купець на Петра і Февронію відпрацює весь день у крамниці пліч-о-пліч з дружиною, це принесе його родині благополуччя.

В народі були й прикмети про погоду і сіножаті, який починався як раз у цей час. Люди вірили: якщо свині і миші починають їсти сіно — покіс буде худий; про це ж свідчив достаток кашки на луках. Ще в цей день спостерігали за розсадою: якщо вона добре п’є поливання — дні сінокосу будуть сухими, якщо ж не вбирає воду — вологими. З Петра і Февронії чекали ще сорок спекотних днів.

Народні прикмети на 8 липня

  1. Спекотний день — спека ще 40 днів протримається
  2. Засуха в липні — не чекай грибів до самої осені
  3. Якщо на Петра і Февронію, 8 липня, купець відпрацює пліч-о-пліч з дружиною весь день, то в родині весь рік буде достаток
  4. Миші і свині 8 липня їсти сіно почали — буде дуже поганий покіс
  5. Якщо розсада добре п’є воду для поливу, значить, у дні сінокосу, за прикметами, буде сухо, і навпаки.

8 липня День ангела відзначають: Денис, Василь, Давид, Федір, Петро, Семен, Констянтин. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Український День родини — відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня 2011 року.

Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.

Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть і пішов вислів: сім’я – осередок суспільства. Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей. Деякі наукові теорії стверджують, що саме форма сім’ї могла протягом багатьох століть визначати загальний напрям еволюції основоположних макросоціальних систем.

Для дітей родина – це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.

Необхідно відзначити, що в міжнародному співтоваристві День сім’ї засновано Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році і відзначається 15 травня.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев