66 мільйонів гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів на Волині сплачено 

news

За підсумками першого півріччя 2021 року на Волині  до бюджетів усіх рівнів  надійшло 65,8 мільйона гривень ренти за спецвикористання лісових ресурсів.

Із загальної суми сплаченої ренти за спецвикористання лісових ресурсів в області до загального фонду бюджету надійшло 55,5 мільйона гривень, до спецфонду – 10,3 мільйона гривень. Показники сплати ренти перевищують минулорічні відповідно на 56 та 70  відсотків.

Оскільки в області триває заготівля ягід та грибів, у Головному управлінні ДПС  у Волинській області звертають увагу на обов’язковість сплати ренти за використання дарів лісу всіма господарюючими суб’єктами, які заготовляють чи використовують лісові ресурси з комерційною метою.

Ягідно-грибний сезон дозволяє залучити додаткові надходження громадам, але за умови   легальної сплати податків кожним із заготівельників, – наголошують у Головному управлінні ДПС у Волинській області.

Нагадаємо, що   відповідно до п. 256.1 ст. 256 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями платниками рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі – юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи – підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев