6 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

6 грудня 2020 світ відзначає День народження Санта-Клауса, День рудих думок, День народження мікрохвильової печі, День ялинки з рукавицями, Католицький день святого Миколая, Другу неділю Адвенту.

В Україні – День Збройних Сил, у США – День шахтаря, День лихваря, День «Взуйте свої черевики», День гаспачо, в Канаді – День пам’яті і дій проти насильства над жінками, у Білорусі – День юриста, у Фінляндії – День Незалежності, у Казахстані – День прокуратури, в Іспанії – День Конституції, у Туркменістані – свято добросусідства, в Азербайджані – День працівників Міністерства зв’язку та інформаційних технологій, у Латвії – День пам’яті жертв геноциду.3

Церковний календар: грудень 2020

6 грудня – день єпископа Митрофана, Митрофанів день

У церкві 6 грудня вшановують пам’ять Митрофана, який відомий як єпископ церкви, котрий жив приблизно в XVII-XVIII столітті і є одним із святих.

Народився Митрофан в сім’ї благочестивих батьків, мав сина і був одружений. Однак овдовів в 40 років, після чого вирішив відправитися у пустелю для того, щоб прийняти постриг і стати ченцем. Значно пізніше Митрофан стає настоятелем монастиря. Він дуже дбав про те, щоб зміцнити позиції церкви, активно займався створенням нових храмів і приймав усі заходи для того, щоб підвищити моральний і духовний рівень священнослужителів.

Багатий на вихідні грудень, або скільки відпочиватимемо наступного місяця

6 грудня – традиції і звичаї дня

Наші предки дуже весело проводили цей день: вони гуляли, грали, співали, влаштовували гуляння з пивом і пирогами, які готували разом. Так сильно раділи з того, що остаточно встановився санний шлях. Однак сильних веселощів, а тим більше бенкет краще не влаштовувати, так як зараз час Різдвяного посту.

Вшановували також і ворожили на тих, хто вирушив на війну. Для цього випікали три булки, а в одну з них вкладали хрест. Одну булочку клали на порозі, іншу – біля ікон, а третю – на лавку. Якщо булка з хрестом опинилася на порозі, то скоро повернеться додому родич з війни, а якщо біля ікон, то ця прикмета обіцяє йому смерть.

Матері робили спеціальні обереги хлопцям, яких скоро збираються забрати в армію. На тканину наговорювали слова: «Я тебе народила, пестила і плекала, ночей недосипала, життя проживала. Я з тобою буду завжди, не трапиться з моїм синочком ніяка біда. Руками відведу, словами заговорю, від багнета і кулі захищу». Потім цю тканину слід зашити в речі сина. А коли у нього з’явиться форма, він повинен сам зашити оберіг в комір. Ні в якому разі не можна розлучатися з цим талісманом.

Також ви можете провести замову, щоб були добрими ваші відносини з чоловіком. Для цього приготуйте чай і наговоріть на нього такі слова: «Я багато не прошу, тільки про лад в сім’ї молю. Щоб чистими були наші відносини, не завдавали один одному образи. Амінь». А чай потрібно дати випити чоловікові.

Народні прикмети 6 грудня

  • Ясний місяць віщує заметіль взимку.
  • Низькі хмари на небі – скоро буде похолодання.
  • Навколо місяця помітні рожеві і тьмяні кільця – ознака того, що скоро будуть тріскучі морози.
  • Збіглися хмари в одну купу – чекайте негоди.

Календар садівника-городника: грудень 2020

Що не можна робити 6 грудня

  • Постарайтеся ні на кого не злитися, стримуйте свої емоції і будьте доброзичливішими.
  • Не варто з’ясовувати стосунки, звертатися по допомогу, зустрічатися з недругами і недоброзичливцями. Є ризик спровокувати конфлікт.

Календар іменин на грудень 2020 року – кого та коли вітати з Днем ангела

6 грудня День ангела імені у Миколая, Омеляна, Юрія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

День Збройних Сил України

День Збройних Сил України заснований постановою Верховної Ради в 1993 році. Це національне свято відзначається щорічно 6 грудня – в день ухвалення в 1991 році закону України “Про Збройні Сили України”.

День святого Миколая у західних християн

У цей день католики вшановують пам’ять святого Миколая, покровителя мандрівників і дітей. День святого Миколая має релігійне коріння і традиції святкування, вироблені в народі століттями.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев