6 червня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

Сьогодні, 6 червня, святкують День журналіста, а віряни відзначають Вселенську Троїцьку поминальну суботу.

У народі початком червня вважалося саме 6-е число, тоді ж починає цвісти шипшина.

Вважалося, що саме з цього дня починається справжнє літо. Казали: “Шипшина цвіте — рум’янець року веде”. Наші предки вважали шипшину символом краси і молодості, уособлював собою справжню любов

Для наших предків шипшина вважався символом краси і молодості, уособлював собою справжню любов. Існувала дуже цікава легенда, що оповідає про його походження. Так, одного разу красива козачка закохалася в одного хлопця, і вони вирішили одружитися. Однак станичний отаман захотів взяти дівчину в дружини, а тому вирішив позбутися її судженого, відправивши його на війну, а саму козачку викрав. Полонянка змогла всіма правдами і неправдами сховатися в найближчому лісі.

апостол Симен (Симеон), єпископ Єрусалимський

Там вона покінчила життя самогубством від горя, після чого на цьому місці виріс гарний кущ з ніжно-рожевими квітами. Одного разу отаман виявився в цьому лісі і вирішив відламати гілку, щоб поставити її у воду в своєму палаці. Але дерево в одну мить покрилася гострими шипами, і хан роздер руки в кров. Це був шипшина, який, як відомо, красиво цвіте, але покрите колючками.

На Русі шипшину дуже шанували. До неї ходили для того щоб заспокоїти душу і позбутися від сумних думок. Як тільки розквітала шипшина, бабусі сідали під ним разом зі своїми онуками і розповідали їм казки. Вважалося, що діти в результаті цього позбудуться від страхів. Ось така легенда пов’язана з 6 червня. Але це не все, є ще й прикмети!

Природно, не є секретом той факт, що дуже цінувалися і цілющі властивості шипшини. З його допомогою було прийнято заліковувати рани, чистити кров, лікувати застуду. Серед молодих дівчат було поширене повір’я про те, що умивання водою, яка була настояна на шипшині, дозволить зберегти молодість і красу.

6 червня, згідно з народним календарем, починалися зелені, або літні святки. Будинки прикрашали рослинами та квітами, на березах завивали вінки. Також 6 червня аналізували народні прикмети і намагалися передбачити погоду на найближчий час.

У церкві 6 червня вшановують пам’ять Симеона Стовпника, чудотворця, який відомий тим, що протягом 4-5 років жив на стовпі, розташованому на Дивній горі біля Антіохії.

Народні прикмети на погоду на 6 червня

  • Якщо в червні ночі теплі – до достатку плодів.
  • Який червень – таке й сіно.
  • Сильні роси – до родючості, а часті тумани обіцяють врожай грибів.
  • Якщо в червні навколо мурашника багато мурах – до гарної погоди.
  • З 1 по 12 червня можливі заморозки. Майже щороку в цей час відмічено значне похолодання.
  • У народі виділяють подсезони червня:
  • 1-10 червня – Передліто.
  • 11-30 червня – Початок літа.

Що потрібно зробити 6 червня

У народі помітили, що шипшина може вплинути на душевний стан. Тому можна підійти до шипшини, розповісти їй про свої печалі, переживання, вона допоможе впоратися з болем, розчаруванням, апатією і відчаєм. Щоб діти позбулися від страхів, бабусі потрібно сісти з дитиною під шипшиною і розповідати їй казки.

 

У кого іменини 25 квітня?. День Ангела. Свята і традиції. Проекти ...

У суботу, 6 червня, іменини відзначають власники таких імен: ГригорійОленаІванКсеніяОксанаМикитаСеменСтепанФедір. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

День журналіста України — професійне свято працівників засобів масової інформації України.

Встановлене Указом Президента України від 25 травня 1994 року, в якому вказано, що День журналіста щорічно відзначається в день вступу Спілки журналістів України до Міжнародної федерації журналістів (1992).

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев