58-річний волинянин півроку боровся з невідомою хворобою: причиною виявився укус кліща

news

Нейробореліоз: 58-річний волинянин захворів внаслідок укусу кліща 

Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Львівської обласної інфекційної лікарні Ірина Пестушко для видання Zaxid.net

Леонід К., 58-річний житель Волині, протягом шести місяців страждав від невідомої недуги. Чоловіка мучила висока температура (38°C), сильний головний біль, загальна слабкість та болі в м’язах і суглобах. Він звертався до лікарів у різних містах України, проходив численні обстеження, але ніхто не міг встановити точний діагноз.

Читайте також На Волині виявили любителя «русского міра»: чоловік отримав підозру

Тільки після обстеження у Львівській обласній інфекційній лікарні причиною проблем зі здоров’ям Леоніда К. встановили укус кліща, який спричинив нейробореліоз – ураження центральної нервової системи.

За словами лікарки-інфекціоністки Ірини Пестушко, пацієнт звернувся до лікарні зі скаргою на високу температуру, ознаки бактеріальної інфекції, сильний головний біль, м’язові та суглобові болі, зниження гостроти зору та загальну слабкість.

Ми провели ретельне обстеження, включаючи рентген, УЗД та інші методи, але не знайшли пояснення його стану. Тоді було проведено пункцію, яка виявила вірусний менінгоенцефаліт (запалення головного мозку). Після цього ми обстежили пацієнта на наявність різних вірусів, включаючи герпес, цитомегаловірус, а також на борелії. Аналіз крові на борелії дав позитивний результат”, – розповіла Ірина Пестушко.

Чоловікові встановили діагноз нейробореліозу та призначили відповідне лікування. Після курсу терапії температура тіла нормалізувалася, і минулого тижня пацієнта виписали з лікарні.

Цікаво зазначити, що сам Леонід К. не пов’язував своє погіршення самопочуття з укусом кліща, адже на тілі не було характерної еритеми. Чоловік часто буває в лісі, адже живе в зеленій зоні за межами міста, і його вже не раз кусали кліщі, але жодних серйозних проблем зі здоров’ям раніше не виникало.

Ірина Пестушко зазначає, що випадки нейробореліозу після укусу кліща трапляються не часто, у її практиці подібний випадок був п’ять років тому. 

Лікар нагадує, що укус кліща може призвести до хвороби Лайма – інфекційного захворювання, яке може мати гострий або хронічний перебіг та вражати серце, суглоби, нервову систему та шкіру. Тому при виявленні на тілі кліща або червоних плям невідомого походження слід негайно звернутися до лікаря.

Ризик зараження на хворобу Лайма, за словами медиків, залежить від тривалості присмоктування кліща. Якщо кліщ знаходився на тілі менше доби, ймовірність інфікування низька, але після трьох діб вона наближається до 100%.

Читайте також Водія, який побив жінку в центрі Луцька знайшли: поліція розшукує постраждалу

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев