5 серпня – яке сьогодні свято та чого не можна робити в цей день. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події цього дня?

news

 5 серпня 2020 світ відзначає День розглядання горизонту, Міжнародний день світлофора і День штопора.

В Ізраїлі – День любові (Ту бе-Ав), в США – День «Працюй як собака», День устриць, День нижньої білизни, в Канаді – День регати, в Латвії – День залізничника, в Білорусі – День утворення органів фінансових розслідувань, в Самоа – День праці, в Хорватії – День перемоги та подяки вітчизні, в Буркіна-Фасо – День незалежності.

5 серпня за народним календарем – день Трохима Безсонника. Вважалося, що в цей день не можна лягати спати до пізнього вечора, адже у селян було купа справ по господарству. Особливо активно зараз тривали роботи зі збору врожаю. Жінки в цей час працювали над заготівлею джемів і компотів на зиму, тому зазвичай відправлялися на збір ягід в ліс.

У церковному календарі на 5 серпня припадає день пам’яті святих Феофіла, Трохима і тринадцяти мучеників, що постраждали в період гонінь, організованих у відношенні християн імператором Діоклетіаном у III-IV ст. Коли всіх цих людей привели на суд, вони не погодилися відмовитися від віри в Бога і поклонятися ідолам. Саме тому, мучеників піддали катуванням, а потім перебили їм гомілки і відправили в палаючу піч. Однак Бог створив диво – і мученики самі вийшли з печі, будучи абсолютно здоровими. Після того обезголовили мучеників.

На Русі дуже цінували калину, оскільки вона, по-перше, відома як хороший медонос, а, по-друге, з неї можна готувати цілющі зілля і засоби. Наприклад, багато знахарі і лікарі рекомендували використовувати настій з кори калини для лікування захворювань нервової системи і судомах, застосовували його як кровоостанавлюючий засіб. Ягоди калини використовували для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, авітамінозу. Калина відома як сечогінний і загальнозміцнюючий засіб. Шкірні захворювання можна вилікувати настоєм з квіток калини. Оскільки сік цієї ягоди володіє желирующими властивостями, то його додавали в яблучне пюре, після чого готували пастилу або мармелад.

Любили селяни і малину, яка містить в собі безліч корисних властивостей. Вона була відома як антисептичний, потогінний засіб, який допомагає впоратися з застудою. Тому, малину до 5 серпня їли в свіжому, консервованому вигляді, готували з неї компоти і джеми.

Звичаї на 5 серпня — Безсонник

За традиціями 5 серпня спати не можна. Не вночі, звичайно, а вдень. Якщо заснути посеред білого дня, то можна сильно захворіти або навіть виявитися ураженим сонної хворобою, при якій весь час хочеться спати.

Сьогодні належить працювати в поті чола. Навіть якщо людина перебувати вдома, потрібно хоча б займатися домашніми справами.

За іншим повір’ям день називається калинки-малинки. Це день любові. Прикмети на 5 серпня кажуть, що саме сьогодні жінки можуть залучити любов у своє життя.

Для цього сьогодні збирають ягоди малини і калини. Дівчина, яка з’їсть ці ягоди, скоро зустріне свою справжню любов.

А для того, щоб від шанувальників відбою не було і вийти заміж вже в цьому році, дівчатам треба вмитися калиновим соком.

Народні прикмети на 5 серпня

Якщо людина народилася 5 серпня, то її оберегом є тополя. Говорили, що в скрутну хвилину треба підійти до свого дерева-талісману і обійняти його. Це допоможе заспокоїтися і знайти правильне рішення конкретної проблеми

  • Не можна довго спати – прикмета до того, що не встигнеш закінчити всі роботи
  • Поява ввечері туману, що стелиться по землі, передвіщає хорошу погоду
  • Зірки яскраво мерехтять на світанку — через кілька днів почнуться дощі
  • Сова кричить — на холод.
  • Ранкова зоря швидко згасає — буде сильний вітер.

5 серпня День ангела імені відзначають: Трофим, Віталій, Андрій, Федір, Михайло, Анна. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев