5 серпня – свято, традиції, прикмети

news

Церква сьогодні, 5 серпня, вшановує чудотворну Почаївську ікону Божої Матері – одну зі знаних святинь не тільки на теренах України, але й всього християнського світу.

В 1597 році Почаївському монастирю її подарувала заможна вдова луцького земського судді Анна Гойська, що володіла Почаєвом у другій половині XVI століття. Образ Почаївської Божої Матері, яка вважається небесною покровителькою Волині, був дуже популярний по всій Україні. Її залюбки зображали на сімейних іконостасах від Полтавщини до Прикарпаття. Ікона не раз рятувала Почаївську лавру від усяких лих, а віряни й нині знають про її чудотворні властивості: до ікони Божої Матері Почаївської звертаються за зціленням від сліпоти, застарілих хвороб, а також моляться за звільнення з полону.

У народі 5 серпня вшановується Трохим Безсонник. На цей період приходиться розпал жнив, а тому селянам спати було ніколи. Також у цей час збирали калину, малину та інші ягоди і робили з них варення на зиму. Головна прикмета дня: вечірній туман – до хорошої погоди.

Щороку 5 серпня в світі відзначається Міжнародний день світлофора. Саме в цей день, 5 серпня 1914 року, в Клівленді (США) був встановлений перший попередник сучасних світлофорів. Що правда, він мав лише червоний та зелений ліхтарі.

Жартівливі свята: Свято тверезого водія та День прихильників Майкла Джексона

Народні прикмети на 5 серпня наступні:

  • Сови кричать – буде холодно.
  • Ранкові зорі швидко гаснуть – до сильного вітру.
  • Зірки надзвичайно яскраві на світанку 5 серпня – через пару днів почнуться дощі.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев