5 правил, які допоможуть вам зберегти баланс у житті

news

Емоційне вигоряння? І що тепер?

Як зберегти work-life balance та бути щасливим?

▪️Плануйте та ставте цілі

Важливо чітко фіксувати свої цілі та усвідомлено розподіляти час та фокусувати увагу на тому, що цінно. Для цього можна застосовувати принцип agile-менеджменту (гнучку методологію організації робочого процесу) та спринтів, з подальшим аналізом результатів наприкінці кожного етапу. Після довготривалого застосування техніки Agile структурний та фокусований підхід до роботи увійде у звичку.

Але будьте обережні, не перетинайте з цілепокладанням: цілі важливі, але вони не повинні стати головним фокусом вашого життя. Саме у балансі між концентрацією, «фокусом» уваги та станом спокою знаходиться оптимальний рівень ресурсу, енергії, гармонії.

▪️Розставляйте пріорітети

Визначте, що для вас зараз є терміновим, а що — важливим. Термінові завдання вирішуйте одразу, для важливих, тих, що націлені на результати у довгостроковій перспективі, залиште трохи більше часу. Коли ви розділите справи на “важливі”/”термінові” – стане легше. Ви одразу зрозумієте, що потрібно зробити сьогодні, а що можна залишити на потім, на дні з меншим завантаженням.

▪️ Знайдіть час на відпочинок

Дуже важливо поступово вбудовувати у свій графік час на відпочинок. Підтримувати високий рівень працездатності можна лише за умови внутрішньої наповненості, коли ви сповнені енергії, «в ресурсі». Для цього потрібно навчитися чути себе та вміти розпізнавати свої бажання, тримати баланс.

▪️Захищайте свої особисті кордони

Не забувайте захищати свої особисті межі, щоб мінімізувати рівень стресу у своєму житті. Всі вони різні, єдиної форми комунікації вас зі світом немає.
Я, наприклад, перевіряю пошту кілька разів на день, не беру телефон у перші години після пробудження та в беззвучному режимі дозую своє включення у медіапросторі протягом дня. Ці правила допомагають мені зберігати фокус на головних завданнях і не розпорошуватися по дрібницях. Вихідні для мене такі ж дні, як і будні. Такий режим для мене є оптимальним, я підлаштовую всі свої проекти під нього.

▪️Цінуйте свої досягнення, святкуйте перемоги

Професійне вигоряння часто пов’язане з тим, що людина знецінює результати своєї роботи. Тому важливо регулярно відстежувати динаміку своїх успіхів, не забувати заохочувати себе досягнення. Емоція подяки позитивно впливає на психіку людини, весь організм. Чим би ви не займалися, важливо любити себе. У цьому й полягає секрет особистого щастя, запорука успішної кар’єри. Любити себе означає чути себе, поважати свої бажання, відстоювати особисті межі.

0 Комментариев