5 лютого: яке сьогодні свято?

news

5 лютого православні християни відзначають день мученика Агафангела, а також вшановує пам’ять великомученика Климента. Ці двоє людей свого часу постраждали за віру в Ісуса Христа, зазнали велику кількість тортур від язичників, але від істини не відреклися. Працювати 5 лютого не заборонялося.

Говорили: “Агафій спини в засіках не розгибає, рахунок зерну веде”. День, як правило, проходив у клопотах, адже до цього була велика кількість свят, і накопичилося багато роботи.

На Русі цей день отримав назву Агафій-півхлібник, вважався днем домашніх турбот. В цей день, як і багато днів перед цим, перевіряли засіки. Якщо запасів залишалося менше половини, то й худобі, і господарям доведеться голодувати. Також сьогодні було прийнято спостерігати за поведінкою тварин і птахів. Наприклад, якщо вранці кричала синиця, то будуть сильні морози.

5 лютого відзначають День святої Агати, яка проживала в Сицилії приблизно в 231-251 роках. Відомо, що, прийнявши хрещення, вона пообіцяла собі зберегти цноту. Однак її красу помітив римський намісник Квіціан. Агата відмовила йому, тому Квіціан зненавидів красуню і в помсту очолив рух проти сицилійських християн. Агату, яка щиро полюбила Христа, заарештували в числі перших.

Намісник намагався розбестити Агату і заручився підтримкою однієї розпусниці. Але змова не досягла своєї мети, тому Квіціан наказав катувати дівчину. У цей самий момент в Сіцілії стався сильний землетрус, в результаті загинуло дуже багато язичників. Намісник побачив у цьому знак долі і припинив гоніння християн. На жаль, дівчину, на честь якої відзначається це свято, не вдалося врятувати: вона померла у в’язниці від тортур. Трагедія сталася саме 5 лютого 251 року.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ

  • Якщо сьогодні сніжить, то влітку буде гарний врожай;
  • Сонячний день сьогодні пророкує ранню весну;
  • Якщо гучно чути щебетання синиць, то невдовзі вдарять морози;
  • Якою буде погода після полудня, таким буде наступний січень;
  • Якщо 5 лютого посилились морози, то серпень буде спекотним.​

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Не можна сваритись та вживати нецензурну лексику;
  • Не можна займатись важкою фізичною працею та рослинами;
  • Не можна їсти шкідливу їжу та піддаватись поганим звичкам;
  • Не можна затримувати негативні думки та засмучуватись через дрібниці;
  • Не можна переходити дорогу чорним котам.

ІМЕНИНИ: ХТО СВЯТКУЄ ДЕНЬ АНГЕЛА. У середу, 5 лютого, іменини відзначають власники таких імен: Володимир, Геннадій, Євдокія, Катерина, Іван, Йосип, Климент, Макар та Федір. Не забудьте привітати винуватців свята.

Щорічно, з 2007 року, 5 лютого відзначається Всесвітній день Нутелли, і сьогодні це свято отримало всесвітнє визнання.

Бренд «Nutella», відомий у всьому світі і надпопулярний в першу чергу серед дітей, забезпечив собі почесне місце в списку всесвітніх свят практично відразу. Американка Сара Россо – блогер, що проживає в Італії, запропонувала провести 5 лютого 2007 року Всесвітній день Нутелли. Ініціатива була підхоплена мільйонами шанувальників цього смачного продукту.

Що ж це за продукт такий, що завоював і продовжує завойовувати серця мільйонів дітей, зберігаючи популярність і тоді, коли ці діти стають дорослими людьми?

Нутелла – шоколадно-горіхова паста родом з Італії. Історія її появи цікава, і починається вона в післявоєнні роки в італійському місті Альба. У 1946 році кондитер і власник пекарні П’єтро Ферреро почав виробляти шоколадні батончики м’якої консистенції під назвою «Джандуйо», по імені одного з місцевих карнавальних персонажів. Справа в тому, що ввезення какао в Італію у перші повоєнні роки було обмежено. Це підштовхнуло П’єтро Ферреро використовувати додавання в какао-масло новий інгредієнт, яким стали підсмажені і перемелені лісові горіхи, в достатку що зростали в тому регіоні. М’які шоколадно-горіхові батончики припали до смаку місцевим дітям і стали користуватися великим попитом.

Подальша історія появи на світ Нутелли – це клубок подій і комічних і драматичних одночасно. Багато хто називає подібний збіг обставин долею, хтось- фортуною. Популярність «Джандуйї» обернулася для Ферреро великим замовленням від мерії, який і був виконаний в строк. Але приготовлене і залишене на ніч замовлення, в яке було вкладено велику кількість сімейних коштів, розтанув від спеки. Тому П’єтро Ферреро вирішив проблему наступним чином: він став гарячково намазувати шоколадно-горіхові батончики на тонкі скибочки хліба, який різала в цей момент його дружина. На святі Ферреро пригощав гостей бутербродами з шоколадно-горіховим кремом. Жалюгідна, на перший погляд, спроба кондитера врятувати становище обернулася черговою перемогою. Крем прийняли на «ура». Після цього випадку Ферреро почав виробляти і продавати вже крем (або пасту) під назвою «Джандуйо», моментально завоював популярність у П’ємонті, а потім і у всій Італії.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев