5 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

5 листопада у світі відзначаються Всесвітній день обізнаності про проблему цунамі, Міжнародний день менеджерів-волонтерів.

У США – День комерційного телемовлення, День подяки пончику, День банківського переказу, День рудих, День китайської їжі на винос, День пір’яної ручки, День “Любіть свого адвоката”, День пороху, День американського футболу, у Великобританії – День Гая Фокса, ніч багать, в Казахстані – День зовнішньої розвідки, в Бразилії – День португальської мови, в Панамі – День незалежності Колона, на Філіппінах – День революції, День Негроса, в Перу – День Пуно, в Малайзії – День народження Султана Перака, в Індії – свято “Говардхан Пуджа”, у Вірменії – день розвідувальних військ.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 5 листопада вшановує пам’ять апостола Якова. Інші назви свята: “Яків”, “Яків праведний”, “Яків Гужник”, “Гужники”. 

Яків був сином обручника Пресвятої Богородиці, тому вважався братом Господнім. Все життя провів у подвигах: не їв м’яса, не стриг волосся, не ходив в баню. Увірував у Христа і став апостолом. Був першим єпископом в Єрусалимі. Апостола Якова шанували і поважали не тільки християни, а й юдеї.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Якова прозвали Боровицьким після того, як його мощі з’явилися поблизу селища Боровичі і від них виходили багато чудес. Достеменно невідомо, ким був Яків і якими справами прославився. Мощі його припливли в труні на крижині навесні проти течії річки, а сам святий кілька разів був уві сні жителям селища.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

5 листопада – день пам’яті святителя Ігнатія

Ігнатій походив з царського роду, в 15 років був ув’язнений в монастир імператором Левом Вірменином. Подвижницьке життя розвинуло в ньому характер і тягу до благочестя, незабаром Ігнатія зробили настоятелем обителі, а пізніше – патріархом. Святий повстав проти імператора, переконуючи його припинити розпусне життя. Правитель Ігнатія не послухав, а зненавидів, пославши на острів Теревинф.

Городяни любили свого патріарха, тому вчинили бунт і домоглися справедливого суду над Ігнатієм. На суді його довго мучили і змушували зректися престолу, але святий мовчав. Тривало це п’ятнадцять днів. Коли імператором став Василь Македонянин, Ігнатій був відновлений на посаді патріарха і займав її ще десять років.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Прикмети

  • град – до 25 листопада зима в двері постукає;
  • випало багато снігу, і він не тане – зима буде теплою;
  • дощ – до родючого року,
  • ворони каркають недалеко від будинку – до негоди;
  • пішов сніг 5 листопада – зима буде сніжною і холодною;
  • не розрахувався з боргами до цього дня – не одружишся наступного року.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що не можна робити в цей день

Будьте обережніше – день нещасливий. Не займайтеся чужими проблемами, присвятіть час собі. Не тримайте зла на інших, вибачте їх і покайтеся самі. Якщо ви не фахівець в якійсь області, не беріться за цю роботу. Не варто нічого планувати – все може піти прахом.

Не рекомендується давати гроші в борг – вам їх не повернуть.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що можна робити в цей день

Наші предки намагалися до цього дня заготовити, як можна більше дров. Вважалося, що їх велика кількість гарантує затишок і тепло всю зиму. Святий Яків здавна вважався покровителем чоловічої статі, тому 5 листопада можна поставити йому свічку і попросити про здоров’я і благополуччя для чоловіків.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Іменини у Якова, Миколи, Володимира, Олександра, Омеляна, Гната, Максима, Єлисея, Івана та Петра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев