4 червня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

4 червня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день боротьби з карієсом, Міжнародний день спойлерів, Міжнародний день невинних дітей – жертв агресії.

В Україні – День господарських судів, у США – День обізнаності про насильство із застосуванням зброї, День безпеки, День «Зухвалість надії», День коньяку, День старих дів, День кошика для покупок, День «Обійміть свою кішку», День пампуха, День сиру, День «Обійміть атеїста», у Британії – День коворкінгу, День риби з картоплею фрі, в Нідерландах – День дідуся і бабусі, у Казахстані – День державних символів, на Маршаллових Островах – День молоді, в Естонії – День прапора, у Китаї – День пам’яті жертв різанини на площі Тяньаньмень, на Багамах – День праці, у Фінляндії – День прапора Оборонних сил, в Угорщині – День національної єдності, у Молдові – День банківського працівника, у Польщі – День свободи і громадянських прав, у Тонга – День незалежності, у Гані – День пам’яті повстання.

Церковний календар: червень 2021

Православна церква 4 червня вшановує пам’ять мучеників Василіска, а також Іоанна-Володимира, князя сербського, і святих отців II Вселенського Собору. У народі день назвали Солов’їний, або Василіск.

У народному календарі ця дата отримала таку назву: день Трибога. Свято, коли закінчується весна і починається літо. Наші предки вважали, що у цей день Ярила Весняного замінює Трисвітлий Дажбог.

Мученик Василіск

Фото з відкритих джерел4 червня вшановується пам’ять мученика Василіска, який у 308 році постраждав за віру в Христа, оскільки не побажав принести жертву язичницьким богам. В результаті, був обезголовлений. У народі 4 червня називали по-різному: Волошковий день, День Василіска, день святого Васси, Солов’їний день. Зустрічалися 4 червня в будинку і розважали один одного жартами, примовками, цікавими розповідями.

Магнітні бурі в червні 2021: коли метеозалежним варто бути уважними до свого самопочуття

Чому виникла традиція не проводити ніяких робіт в цей день? 4 червня відзначали день Ярила – бога природи і животворящих сил. Згодом він злився зі святом Трійці. Була поширена традиція 4 червня прикрашати стрічками молоду березу і дома.

Традиції та обряди
В народне свято Василіск не прийнято працювати на землі, інакше виросте лише бур’ян, полин та волошки. Тому його присвячують клопоту по будинку.

Існує легенда про те, що у цей день може народитися цар Василіск — істота з тілом жаби, головою півня та зміїним хвостом. Від його погляду все живе гине: джерела і колодязі висихають, дівчата втрачають красу, а урожай в’яне. Щоб цього не сталося, напередодні дня Василіска господарі збирають всі яйця і варять їх круто.

Календар стрижок волосся: червень 2021

Що не можна робити сьогодні
Сьогодні не можна залишати незварені яйця, адже, за повір’ям, з них може вилупитися змія.
Також у цей день не варто ігнорувати пташок, адже вони наспівують гарну погоду. Якщо можете, то допоможіть пернатим.
Не рекомендують у цей день позичати речі, адже є велика імовірність, що річ пошкодять і до вас вона не повернеться.

Місячний посівний календар для городника: червень 2021

Прикмети на 4 червня
Гарний урожай огірків обіцяв велику кількість оводів і павуків.
Рік буде врожайним, якщо у день Василіска вранці на траві багато роси.
Соловей вночі співає – погода обіцяє бути хорошою і теплою.
Тумани на Василіска – до грибного літа.

Вихідні та святкові дні у червні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо в перший місяць літа

У четвер, 4 червня, іменини відзначають власники таких імен: Василіск, Володимир, Данило, Іван, Макар, Михаїл, Павло, Софія, Карл, а також Франциск. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

 

0 Комментариев