4 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

4 березня 2021 відзначаються Міжнародний день очкарика, День апельсинових котів, Всесвітній день математики, День народження міні-спідниці, День народження мікрофона, Всесвітній день інженерії, Міжнародний день ігрових майстрів, Міжнародний день індустрії скрапбукінгу.

У Британії, Ірландії – День книги, у Великобританії – Університетський день психічного здоров’я, в Білорусі – День міліції, у США – День обіймів солдатів, День святого експерименту, День Айдахо, День перекусу, День синів, День іграшкових солдатиків, День граматики, День «Марш уперед і зроби що-небудь», День «Танцюй вальс!», День фунтового кексу, День госпіталіста, День маршируючого оркестру, в Литві, Польщі – День святого Казимира, у Тайвані – Фестиваль древонасаджень.

Церковний календар: березень 2021

4 березня вшановують святих Архипа і Филимона. 

Святий Архип був учнем апостола Павла. У фригійському місті Колоси він служив єпископом. Тут же мешкав і Филимон з дружиною Апфією, вони сповідували християнську віру і зробили зі свого помешкання молитовний будинок, де збиралися віряни і проводили служби.

Коли апостоли покликали Филимона на допомогу у поширенні Євангелія, він став ходити по довколишніх поселеннях і проповідувати Слово Боже. Його дружина Апфія день і ніч служила в домашній церкві, приймала з радістю всіх вірян, лікувала хворих, годувала жебраків і убогих.

Під час одного з язичницьких свят, які проходили в місті на честь богині Артеміди, в будинку Филимона і Апфії з’явилися ідолопоклонники. Там же на божественній службі перебував і Архип. Язичники жорстоко побили вірян, а Филимона, Архипа і Апфію замучили до смерті.

У наших предків існував звичай подавати милостиню жебракам цього дня, кликати до себе в гості, годувати з власного столу.

Вірять, що цього дня слід зробити якомога більше добрих справ. А ще прибрати у будинку. Це принесе щастя та успіх.

Цього дня треба було приловчитися і узяти в коваля вогонь з горна. Добувши вогонь, несли його в поле, щоб закріпити поєднання землі, плуга і борони.

4 березня зазвичай висівають розсаду.

Календар стрижки волосся: березень 2021 року

Народні прикмети на 4 березня

  • Що більше добрих справ, то більше щастя;
  • Що більше сьогодні наготувати їжі, то багатшим буде життя;
  • Якщо на дорогах багато птахів, то погода буде похмурою та вологою;
  • Якщо у підвалі проростає картопля, весняна погода скоро прийде;
  • Якщо у небі червоний місяць, погода буде сирою і теплою.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Що не можна робити 4 березня

  • Їсти жирну та шкідливу їжу;
  • вживати спиртне та піддаватись шкідливим звичкам;
  • сваритись та кричати;
  • займатись важкою фізичною працею;
  • відмовляти у допомозі.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

У четвер, 4 березня, іменини відзначають Макар, Богдан, Євген, Максим, Микита, Казимир, Євген. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев