31 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

31 жовтня у світі відзначаються Хелловін, Міжнародний день Чорного моря, День книг для задоволення, Міжнародний день хокейного воротаря, День темної матерії, Всесвітній день економії, День “Налякай друга”, Всесвітній день міст, День семи мільярдів.

В Україні – День автомобіліста і дорожника, в США, Канаді – День ЮНІСЕФ, в США – День засновників руху дівчаток-скаутів, Ніч жебраків, День маскараду, День магії, День яблука в карамельній глазурі, День підвищення психічної енергії, День дверного дзвінка, День жарту “Тук-тук”, День вирізання гарбуза, в Ірландії – Свято закінчення збирання врожаю “Самайн”, в Перу – День креольської музики, в Німеччині, Чилі, Словенії – День Реформації, в Індії – Національний день єдності, в Бразилії – День Сасі-Перері, в Камбоджі – День народження короля-батька, в Буркіна-Фасо – День мучеників, в Казахстані – День соціального працівника, в Киргизстані – День місцевих спільнот, в Австралії – День бабусь і дідусів, в Еквадорі – День національного герба, в Чилі – День євангельських і протестантських церков, в Норвегії – День покаяння.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 31 жовтня вшановує пам’ять святого Луки. Інші назви свята: “Лука”, “День святого Луки”, “Лука голодний”. Особливою стравою в цей день була цибуля. Було прийнято молитися святому Луці про добрі стосунки в родині, про пораду і любові між чоловіком і дружиною. До нього також зверталися за допомогою рибалки і городники.

Святий Лука походив з Антіохії і був греком. Він був одним з чотирьох апостолів від сімдесяти, автором одного з чотирьох Євангелій і Діянь святих апостолів. Також він вважається першим іконописцем, так як написав образ Пресвятої Богородиці, і покровителем лікарів. Першим був посланий на проповідь про Царство Небесне ще за життя Христа.

Був сподвижником апостола Павла, супроводжував його в місіонерській подорожі. У місті Фіви прийняв мученицьку смерть за Спасителя.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

31 жовтня – день пам’яті преподобного Йосипа Волоцького

Йосип Волоцький (Волоколамський) народився в 1440 році, в 20 років вступив до монастиря, взяв з собою батька і 15 років служив йому. Процвітав не тільки в науках, але і в духовності. Багато читав псалми, часто відвідував храм, вживав мало їжі. У 1479 році заснував свій монастир, влаштував для хворих і жебраків окремий будинок, турботу про них поклав на ченців.

Багато знатних людей приходили до Йосипа за порадою і благословенням, Святий був духовним батьком для величезної кількості людей. Також був відомий, як відчайдушний борець з єрессю навчань євреїв. Помер у 1515 році.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

Що не можна робити 31 жовтня
 1. Не можна їсти гострі страви.
 2. Не можна перераховувати монети.
 3. Заборонено ставити взуття на стіл або стілець.
 4. Не можна нікому позичати сіль, навіть якщо попросив близький або родич – віддасте сімейне щастя.
 5. Не забувайте, що сьогодні Хелловін (ніч перед Днем Всіх Святих). І тут є традиції – не можна обертатися, якщо вночі почули за спиною кроки.
 6. Не залишайте вікна і двері відкритими, щоб духи не пробралися в будинок.
 7. Також не залишайте на ніч білизну на вулиці або на балконі. Воно притягне нещастя.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що можна робити 31 жовтня

На Луків день наші предки молилися святому про зцілення, здоров’я і благополуччя для своєї сім’ї. Рибалки саме 31 жовтня виходили в море і починали ловити рибу в промислових масштабах. Початок цього періоду називався “Осіння павутина”. Перед тим, як приступити до лову, вони молилися святому Луці і просили допомоги в цій нелегкій справі.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Прикмети погоди 31 жовтня
 • Якщо на цибулі багато лушпиння, то зима буде морозною.
 • Південний вітер дме – до потепління.
 • Кіт часто підлогу дряпає – до сильних вітрів.
 • Якщо сніг ще жодного разу не випав, то зима буде пізньою.
 • ріжки місяця спрямовані на північ – буде суха і вітряна погода, на південь – до вогкості і дощу;
 • блідий місяць – буде дощ.
Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Іменини у Йосипа, Давида, Миколи, Андрія, Івана та Сергія.  Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями
0 Комментариев