30 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news
30 жовтня у світі відзначаються Всесвітній день життя, День обізнаності про цукрову залежність, Африканський день їжі та безпеки харчування, Міжнародний день ортопедичних медсестер, День контрольного списку.

У США – День публіциста, День “Напиши колишньому”, День” Купи пончик”, День гарбузового хліба, День повернення рецептурних ліків, День кукурудзяних цукерок, День “Висловися про службу”, День створення чудових похоронів, Ніч привидів в холодильнику, День “Обійміть овечку”, в Малайзії – День дітей, у Великобританії, США, Канаді – жахлива ніч, в Індонезії – День національної валюти, в Індії – Тевар Джаянті, в Словаччині – День прийняття Декларації Словацької нації.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 30 жовтня вшановує пам’ять пророка Осія. Інші назви свята: “Осій Осінній”, “Осій Колесник”. У народі говорили: прийшов Осій – знімай колеса з осей (вози).

Пророк Осія, ім’я якого перекладається з івриту, як “порятунок”. Осія жив і пророкував за часів правління Єровоама II до моменту падіння Ізраїлю і руйнування його столиці. Осія боровся з ідолопоклонниками, звертав людей в християнство.

Згідно з переказами, однією з причин, що послужили такій діяльності Осія, стала його дружина-розпусниця, яка зраджувала йому. Тоді Осія вирішив, що потрібно говорити людям про благочестя і істинну віру.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

Православне свято 30 жовтня – день пам’яті святих мучеників Косми і Даміана

Косма і Даміан жили в III столітті, були лікарями, ходили до людей і лікували їх безкоштовно, за що і називалися “безсрібниками”. Одного разу святих зловили язичники, доставили правителю, який змушував їх зректися від Христа і намагався втопити. Імператор не повірив, що Косму і Даміана врятував Ісус, тому довго мучив їх, а потім убив мечем. Разом зі святими були закатовані їхні брати: Леонтій, Анфім і Євтропій.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

Яке свято 30 жовтня – день пам’яті преподобного Антонія Леохновського

Антоній походив з дворянського роду, жив поблизу Новгорода, пізніше пішов у Леохново, де в монастирі прийняв постриг. Антоній був поставлений ігуменом і служив прикладом чернечого життя для всієї братії. У 1611 році відправився в Новгород, коли на місто напали шведи, там і загинув.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Прикмети 30 жовтня
  • день теплий – зима настане пізно;
  • день морозний – зима буде довгою.
  • не можна забирати нічийні колеса з доріг або піднімати їх – притягнете темні сили;
  • зламалося колесо на машині – чекайте біди;
  • немає проблем з машиною або будь-яким іншим колісним транспортом – наступний рік буде вдалим.
Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня
Що сьогодні не можна робити

У цей день небажано починати нові справи, якщо не закінчили старі, тому що в підсумку успіху не досягнете ні в одному з них. Також заборонено важко працювати, як вдома, так і в городі. Триває період, коли в лісі бродить лісовик, тому жінок одних туди відпускати не можна.

Не можна митися в лазні, щоб не змити здоров’я. Багато людей навіть намагалися в цей день не вмиватися зайвий раз, щоб не захворіти. Не робіть нічого нового і важливого. Постарайтеся не нервувати, не скандалити і не сваритися.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями
Що можна робити 30 жовтня

Наші предки 30 жовтня готувалися до зими – ховали вози, діставали зимові речі і провітрювали їх. Ви також можете перевірити, чи все у вас підготовлено до зими. Молоді дівчата в старовину читали змови на любов і хорошого нареченого. Просити вищі сили про виконання бажання потрібно на зорі або після заходу сонця.

Іменини у Андрія, Антона, Даміана, Сергія, Леонтія та Олександра. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

 

0 Комментариев