3 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

3 березня 2021 року відзначаються день очікування дива, Всесвітній день дикої природи, Всесвітній день письменника, Міжнародний день охорони здоров’я вуха і слуху.

У Грузії – День матері, в США – День Державного гімну, День «Я хочу, щоб ти була щаслива», День глінтвейну, День 33 ароматів, День розмови від третьої особи, День сніданку на робочому місці, День «Що, якби у домашніх тварин були пальці, як у людей», День без поганого обслуговування, День м’ясної нарізки, в Японії – Свято дівчаток «Хінамацурі», в Єгипті – День спортсменів, у Киргизстані – День прапора, в Болгарії – День звільнення від османського ярма, у Східному Тиморі – День ветеранів, у Малаві – День мучеників, у Судані – День національної єдності.

Церковний календар: березень 2021

За релігійним календарем сьогодні, 3 березня, віряни вшановують пам’ять Святого Льва, єпископа Римського.

Він відомий завдяки своїй миролюбності і діям, спрямованим проти єресі. У цей день варто відвідати церкву, пом’янути померлих членів сім’ї і відвідати їх могили.

3 березня – Вівсянки, Ярило з вівсянкою, Ярило з бороною.

Ярило — міфологічний персонаж, ім’я якого стародавні слов’яни пов’язували з сонцем і родючістю. За повір’ям, у цей день Бог брався за соху і борону, перевіряючи, чи готові вони до весняних польових робіт. Так само чинили й селяни — оглядали інвентар. Відповідно, роботи додавалося у ковалів — дбайливі господарі несли інструменти на лагодження. У цей день вшановували пташку-вівсянку, яка мала славу вісницею швидкого тепла. Приліт вівсянки в цей день обіцяв швидке настання тепла. Люди говорили, що у цей день немає від Ярила укриття снігу, топить він його, не шкодуючи сил.

Наші пращури 3 березня шанували пташку-вівсянку, яка вважається вісницею приходу теплих днів. Звідси і назва дня в народному календарі. Було прийнято пекти пиріжки і печиво з вівсяної муки. Випічкою пригощали домочадців, а також розкладали її у дворі, щоб птахи могли поласувати.

Вівсянка – маленька пташка з яскравим золотисто-жовтим оперенням на грудях і голові. Своїм неголосним і мелодійним криком вона віщаю про настання весни.

За повір’ям, 3 березня можна побачити виліт метеликів-кропивниць. Якщо метелики з’явилися, то сніг скоро зійде і наступить довгоочікуване тепло.

У цей період йшла серйозна підготовка до посівних робіт. Мужики перевіряли і чинили інструменти, сохи і вози.

Магнітні бурі в березні 2021: весна розпочнеться одразу зі сплеску сонячної енергії

Народні прикмети й традиції

Якщо сьогодні суха та сонячна погода, то буде хороший врожай;
Якщо ніч дуже ясна та зоряна, то до нової порції похолодання;
Якщо чути звуки грому, то літо буде спекотним;
Якщо вночі чітко видно місяць, то весняне тепло прийде не скоро.

Що не можна робити сьогодні

Не можна сваритись, лаятись та тримати погані думки в голові;
Не можна займатись важкою фізичною працею;
Не можна ходити босоніж по землі;
Не можна тримати вдома старі та поламані речі;
Не можна піддаватись шкідливим звичкам;
Не можна вишивати та в’язати.

Святкові та вихідні дні у березні: скільки українцям відпочивати у перший весняний місяць

У середу, 3 березня, іменини відзначають Лев, Олександр, Василь, Віктор, Дорофій та Агапій. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев