29 жовтня: яке сьогодні свято?

news

Сьогодні, 29 жовтня, відзначають Всесвітній день боротьби з інсультом та Міжнародний день псоріазу. За церковним календарем сьогодні вшановують пам’ять мученика Логіна Сотника.

В церковному календарі це дата пам’яті мученика Лонгіна. Інші назви свята: «Лонгін», «Лонгін Вратник», «День зору». На Русі Лонгин Сотник шанувався як цілитель очей і хвороб, пов’язаних з ними. В народі також відзначали свято Вратник, тому що багато ритуалів проводили біля воріт.

Гай Кассій Лонгін був сотником, римським воїном і одним з вартових, які охороняли місце розп’яття Христа. Коли Ісуса стратили, Його кров бризнула Лонгину на очі. Так він зцілився від катаракти. З цього часу він повірив у Спасителя і побачив його воскресіння. Далі Лонгін проповідував у Каппадокії, але Понтій Пілат зловив і обезголовив святого і подвижників.

У цього дня дуже напружена енергетика, він невдалий, так що не робіть нічого важливого. Можуть статися неприємні випадковості, втрати і крадіжки. Уникайте великого скупчення людей, і не купуйте нічого значного, це не принесе вам радості. Щоб не принести з роботи додому чужу біду, йдучи з неї накресліть вугіллям або олівцем на підошвах взуття хрест і скажіть: “Зніму хрестом, царським перстом, те, що не від Бога, від чортового порога. Собаці злій вити, а мені рабу (рабі) Божого (ім’я) здоровим бути. Амінь.”

Приказки і прикмети

  • Якщо на Лонгина Сотника дме північний вітер – бути гарній погоді ще кілька днів.
  • Якщо в цей день сонце ховається в хмарах, немов його покрив туман, то буде негода.
  • Якщо 29 жовтня почне лити дощ, то недовго залишилося і до зими.
  • Якщо на нічному небі зірки і місяць будуть тьмяними і каламутними, то не за горами дощ і сніг.
  • Перелітні птахи тільки зараз збираються у вирій – зима, швидше за все, буде досить теплою і без сильних морозів.
  • Якщо листя з дерев опадає слабо, то морозів не буде.
  • Якщо гуси у цей день підтискають одну лапу – вдарить мороз.
  • Куди ворона поверне дзьоб, звідти вітер подує.
  • Народжені 29 жовтня не відрізняються красою. Зазвичай це заможні люди. Носити їм слід агат.

29 жовтня відзначається Всесвітній день боротьби з інсультом. Виник в 2006 році під егідою World Stroke Organization. Заходи дня присвячені інформуванню про профілактику і лікування інсульту, а також підтримці тих, хто пережив інсульт.

У всьому світі інсульт є другою основною причиною смерті і третьою основною причиною інвалідності. Інсульт – раптова смерть деякого числа клітин головного мозку через брак кисню, коли потік крові до мозку порушується при блокуванні або розриві відповідних кровоносних судин. Він також є основною причиною недоумства і депресії.

У 2006 році з ініціативи Всесвітньої організації, що займається проблемами інсульту (World Stroke Organization або WSO), вперше був заснований Всесвітній день боротьби з інсультом, який тепер щорічно відзначається 29 жовтня. Заходи цього всесвітнього події спрямовані на поширення знань та інформації про профілактику і лікування цього захворювання, а також на інформування широкої громадськості про методи забезпечення кращого догляду, допомоги та підтримки потерпілим від інсульту хворим.

Іменини сьогодні святкують Назар, Микола, Параска.

0 Комментариев