29 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

29 жовтня у світі відзначаються Всесвітній день балету, Всесвітній день лемура, Всесвітній день боротьби з інсультом, Всесвітній день боротьби з псоріазом.

В Україні – День військового фінансиста, в США – День штату Невада, День бандани, День відлюдника, День хлібних паличок, День кішки, День Інтернету, День вівсянки, П’ятниця Франкенштейна, в Австралії – День вчителя, в Іспанії – свято святого Нарциса, в Сербії – День прийняття Конституції, в Казахстані – День працівників охоронних організацій, в Монголії – День столиці, в Туреччині – День Республіки, в Камбоджі – День коронації короля, в Словаччині – День пам’яті Людовіта Штура.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 29 жовтня вшановує пам’ять мученика Лонгіна. Інші назви свята: “Лонгін”, “Лонгін”, “День зору”. Лонгін шанувався як цілитель очей і хвороб, пов’язаних з цим.

Лонгін походив з Каппадокії і перебував на службі у правителя Юдеї – Пілата. Лонгін був тим, хто знаходився поруч з Ісусом, коли той страждав на хресті. Бачачи муки Спасителя, Лонгін увірував в нього, як в Сина Божого, пішов на батьківщину і став там проповідувати християнство. юдеї дізналися про це і переконали Пілата, щоб він судив Лонгіна. Так і сталося, сотника обезголовили.

Церковний календар: жовтень 2021

29 жовтня – день пам’яті княгині Євпраксії Псковської

Княгиня Євпраксія Псковська була дружиною князя Ярослава Володимировича, який жив у Пскові. У 1214 році князь залишив сім’ю і дітей, пішов у Ліфляндію до лицарів. Княгиня, залишена чоловіком, вирішила присвятити своє життя Богу і благочестивим подвигам.

Саме вона заснувала монастир в Пскові, де була настоятелькою. У 1243 році померла від рук свого пасинка. Тіло поховали в монастирі, мощі були визнані чудотворними.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що сьогодні не можна робити

У цього дня напружена енергетика, він невдалий, так що не робіть нічого важливого. Можуть статися неприємні випадковості, втрати і крадіжки. Уникайте великого скупчення людей і не купуйте нічого значного – це не принесе вам радості.

29 жовтня вважається священною датою, тому сьогодні не можна займатися справами, які можуть вплинути на зір, наприклад, вишивати або займатися рукоділлям. Також не рекомендується ходити в ліс, особливо, молодим дівчатам. У цю пору року там мешкає лісовий дух і може потягти красуню до себе.

Що сьогодні можна робити

У цю дату наші предки проводили обряди, щоб захистити свої будинки. Сотник Лонгін – захисник від нечисті, тому йому люди моляться про заступництво. Як оберіг слов’яни використовували образ святого і будь-який гострий металевий предмет, часто запалювали свічку. Додатково потрібно було в щілини паркану покласти колючі рослини, тоді нечиста сила точно не потрапить в будинок.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • дме північний вітер – хороша погода буде ще кілька днів;
  • сонце ховається в хмарах – бути негодою;
  • йде дощ – скоро зима нагряне;
  • листя з дерев слабо опадає – морозів не буде.
  • місяць великий і світить яскраво – скоро настануть холоди;
  • випав сніг 29 жовтня – зима буде сніжною;
  • листя пожовкле, але не опадає – холодів чекати не варто.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Іменини у Софії, Леонтія, Олексія, Терентія, Євгенія, Івана та Георгія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

 

0 Комментариев