28 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

28 травня 2021 року у світі відзначаються День народження майонезу, День брюнеток, День менструальної гігієни, Міжнародний день дій за жіноче здоров’я, Європейський день сусідів, День «Міжнародної амністії», Всесвітній день червоного вовка.

У США – День гамбургера, День «Не підсмажся», День грудинки, День «Одягніть перуку», День американського журавля, День обізнаності про спеку, День автоподорожі, День кулера, в Італії – Фестиваль піци, в Азербайджані – День Республіки, в Австралії – День безпечної дороги в школу, у Вірменії – День першої республіки, на Бермудах – День Бермудських островів, у Хорватії – День збройних сил, у Непалі – День Республіки, на Філіппінах – День національного прапора, в Ефіопії – День падіння військового режиму.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 28 травня вшановує пам’ять преподобного Пахомія Великого, Єгипетського. Інші назви свята «Пахом», «Пахом Бокогрій», «Травник», «Зелений шум». За прикметами, в цей день приходить по-справжньому літня погода. Особливо гарний цей день для рибалок. Але якщо не щастить, то потрібно дослухатися прикмети – помінятися наживкою з сусідом.

Святий Пахомій – жив в III столітті в Фіваїді Єгипетській в сім’ї язичників. Завдяки гарному вихованню та освіті Пахомій був розважливим, цнотливим і володів добрим характером.

На військовій службі він познайомився з християнами і дізнався про заповіді Господні, зокрема про любов до ближнього. Це наштовхнуло двадцятирічного воїна на прийняття православ’я і хрещення. Після закінчення служби він пішов у пустелю і став учнем місцевого пустельника Паламона.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Через 10 років чернечих подвигів Пахомій почув голос, за велінням якого побудував обитель неподалік від селища Тавеннісі. Незабаром після смерті наставника Паламона Пахомію з’явився ангел і вручив статут чернечого життя. В обитель приходили ченці і залишалися жити під керівництвом святого. Вони дивувалися його непохитність по відношенню до себе і милосердя до інших.

Все більше ченців хотіли жити під керівництвом працьовитого наставника. Тому довелося побудувати ще 7 монастирів. Незабаром в тих місцях почалася епідемія, від якої постраждав і святий. Його учень Федір до останньої хвилини не відходив від вмираючого. Він поховав його біля підніжжя гори. Пахомій помер приблизно в 348 році.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Традиції

У цей день люди садять пшеницю. Решту культур не рекомендується сіяти, тому що вони пропадуть.
Також не прийнято працювати на землі в полудень, оскільки ніякої користі від цих справ не буде.

Що не можна робити сьогодні

Перекладати насіння з однієї руки в іншу, інакше не проросте.
Ловити і відстрілювати птахів.
Дивитися на своє відображення у воді.
Лінуватися, лаятися і вступати в конфлікти.
Не можна в день Пахома Теплого брати в руки чужі гроші – за прикметою, доведеться віддавати чужі борги.
У цей день незаміжнім дівчатам не можна розповідати подругам про свої любовні плани, інакше вони не збудуться.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Народні прикмети

Яка погода на Пахома Теплого, таким і літо буде.
Насичений червоний небосхил на сході віщує спекотне літо з частими пожежами.
Дощ і вітер говорять про те, що негода скоро припиниться.
У небі після дощу видно веселка – негода більше не повернеться.
Ластівка не повертається колишнє житло – це віщує пожежу. Якщо вона покинула вже насиджене місце – до великої біди.
Розорити ластівчине гніздо – великий гріх. Як покарання за скоєне можна осліпнути або втратити когось із рідних.
Якщо день теплий, то риболовля буде хорошою.

Календар стрижок волосся: червень 2021

У п’ятницю, 28 травня, іменини відзначають Дмитро, Гнат, Анастасія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

0 Комментариев