28 серпня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

28 серпня у світі відзначаються Міжнародна ніч кажанів, Всесвітній день Нарциса, День “Ганяйте мишкою навколо значків”, Міжнародний день публічного читання коміксів.

В Україні – День авіації, День далекобійника, в США – субота “Говоріть добрі слова”, День вишневих слоек, День краватки-метелика, День “Поні-Експрес”, День крекерів над клавіатурою, День пам’яті “Райдужного Моста”, День радіореклами, День “Могутніх рейнджерів”, День червоного вина, День мрії, в Мексиці – День дідусів і бабусь, у Фінляндії – День фінської природи, в Литві – День залізничника.

Святкові та вихідні дні у серпні 2021: скільки українці відпочиватимуть в крайній місяць літа та що святкуватимуть?

Православна церква 28 серпня святкує Успіння Пресвятої Богородиці, Приснодіви Марії. У народі день ще називають першою Пречистою. Це свято відносять до числа двунадесятих, тобто дванадцяти найбільших християнських свят. Йому передує досить суворий Успенський піст. Слово “Успіння” означає мирну кончину. У цей день християни святкують Вознесіння Богородиці на небо і возз’єднання з Богом.

Свято має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття не існує.

«Згідно з церковним переданням, в день, коли Богоматір мала відійти у вічність, апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її пречистого тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. Іконографічна традиція свята розповідає, що Богородиця віддала свою чисту душу в руки свого Сина і Господа Ісуса Христа, а в цей час з небес лунали звуки ангельських хорів», – розповідає отець Віктор.

В Євангелії не вказано про те, коли саме і де відбулося Успіння Божої Матері, а більшість відомостей про Її земне життя та відхід у вічність залишились з церковного передання від апостолів та їхніх учнів.28 серпня в Україні відзначають Успіння пречистої Богородиці, - традиції,  прикмети, заборони - "Репортер"

«Церковний переказ розповідає, що святий апостол Фома, який прибув із запізненням, засмутився, що не зміг бути біля Богородиці в останні хвилини її земного життя. Щоб він міг попрощатись з її тілом, апостоли відкотили надгробний камінь. Але на подив усіх всередині були тільки ризи Діви Марії. Її тіло, як і душа, було взяте Господом на Небо», – зазначає отець Віктор.

Апостоли поховали тіло Божої Матері, згідно з Її бажанням у Гефсиманському саду – в печері, де спочивали тіла Її батьків і праведного Йосифа.

Успіння належить до найдавніших Богородичних свят, яке з’явилось в Єрусалимі одразу після Вселенського Собору в Ефесі (431 рік). У VI сторіччі це свято отримує свою теперішню назву – Успіння Пресвятої Богородиці.

В Україні свято набуло особливого вшанування. Три лаври України: Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська – присвячені цьому святу. Також Успінню Божої Матері в Україні присвячена велика кількість храмів.

Церковний календар: вересень 2021

У народі свято Успіння Пресвятої Богородиці ще називають першою Пречистою. Протягом осіннього періоду є три Пречистi: 28 серпня, 21 вересня і 14 жовтня.

Про них у народi кажуть: «Перша Пречиста жито засiває, друга – дощем поливає, а третя – снігом покриває». Пiсля Успiння Пресвятої Богородицi настає весiльна пора.

Сни в ніч на Успіння вважаються віщими. Якщо щось побачили в ніч із 27 на 28 серпня, то може не скоро, але сон обов’язково збудеться в реальному житті.

Вдень неодмінно треба сходити в церкву, поставити свічку та молитися перед іконою Успіння Пресвятої Богородиці. Попросити в неї про захист та подякувати за все.

Календар стрижок волосся: серпень 2021

Що не можна робити у свято Успіння
Не можна ходити босими ногами по росі в цей день. Вважається, що у свято роса — це сльози Богородиці. Якщо ослухатися — можна накликати на себе погану долю та нещастя.
Не можна вдягати старе чи незручне взуття, бо, як натрете ноги в цей день, то весь життєвий шлях буде в мозолях.
Не можна в цей день стригтися, особливо, дівчатам. Бо можна розгнівати Діву Марію.
Не можна сваритися, особливо, з родиною. Не думайте зле, навіть, про ворогів та не бажайте їм зла цього дня — воно неодмінно повернеться.
Не можна шити, різати, взагалі користуватися голками, ножами чи ножицями. Навіть хліб ламають у свято руками, щоби не різати.
Не можна працювати та прибирати, прати тощо. Ні вдома, ні на городі чи у дворі.

Народні прикмети на погоду

  • яка Перша Пречиста – така і осінь;
  • веселка – до теплої осені;
  • гарна погода – бабине літо буде прохолодним;
  • багато павутини – зима буде морозною і малосніжною;
  • туман – до багатого врожаю грибів.

Магнітні бурі у серпні 2021: кілька дат примусять метеозалежних почуватися зле

Іменини сьогодні у Марії, Олександра і Максима. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в серпні: хто та коли відзначає День ангела цього місяця?

0 Комментариев