28 липня: День Державності, День хрещення Русі, День Володимира

news

28 липня український народ вшановує пам’ять святого князя Володимира, а також святкує День Хрещення Русі. Крім того вперше відзначає День Української Державності.

28 липня відзначимо день пам’яті святого князя Володимира Великого і мучеників Кирила і Юдити

Князь Володимир був сином князя Київського Святослава і онуком святої княгині Ольги. У 987 році Володимир захопив місто Херсонес, що належав Візантії, зажадав руки царівни Анни, сестри візантійських імператорів Василя і Костянтина. Брати наполягли на хрещенні в православ’я князя Володимира.

Володимир Великий – один з найвидатніших правителів Русі

День Хрещення Русі

Завдяки подвигу князя Володимира в кінці X-початку XI століття відбулося хрещення Русі. Спочатку в Стародавньому Херсонесі, де в 988 році хрестилися сам князь з дружиною, а потім — у водах Дніпра та інших російських річок, де відбувалося масове хрещення наших предків. Відомо, що перед хрещенням Володимир осліп, але після прийняття нової віри прозрів.

Народ став масово почитати князя з XI століття, його прозвали Володимир Хреститель або Володимир Красне Сонечко. Канонізували його пізніше.

28 липня відзначають вперше День Української Державності. Це свято ініціював президент Володимир Зеленський влітку 2021-го, а Верховна Рада наприкінці травня поточного року підтримала законопроект 257 голосами “за”.

Дата для вшанування зародження держави була обрана не випадково – вона збігається з Днем Хрещення Русі-України.

Доречі, спочатку планувалося, що День Української Державності 28 липня повинен стати вихідним. Та повномасштабна війна РФ проти України змінила ситуацію. І оскільки в країні діє воєнний стан, додаткові вихідні зараз – скасовані.

На честь свята у Міністерстві культури та інформаційної політики представили концепцію візуальної символіки

Ця айдентика створена для того, щоб викликати відчуття єдності, адже у всіх нас, як українців, один символ – тризуб.

Окрім цього, завдяки цій кампанії ми знищуємо міф про те, що Україна – молода держава, адже наш герб походить від родового знаку Рюриковичів, а саме від знаку Володимира Великого, а це є прямим свідченням нашої тисячолітньої історії,

– коментуюють автори.

Головні прикмети 28 липня

 • Якщо липа пожовкла, то осінь ранньої буде.
 • Якщо дощ з ранку – це до сонячного дня.
 • Якщо подув південний вітер, то погода буде ясною, а якщо Східний, то до вітряної та дощової. Така погода простоїть кілька днів.
 • Якщо грім гулко гримить, буде злива.
 • Якщо веселки після дощу немає, то попереду багато ясних днів
 • Якщо туман ввечері – до дощу.
 • Якщо коники голосно стрекочуть – буде жарко.

Що не можна робити 28 липня

 • Сваритися з близькими.
 • Сумувати та печалитися
 • Важко фізично працювати.
 • Йти далеко від дому.

Іменини відзначають власники таких імен: Василь, Володимир, Вольдемар, Агрипина, Мотрона.

0 Комментариев