28 березня – яке сьогодні свято та кого вітати з Днем ангела

news

28 березня 2021 року у світі відзначаються День поваги кішки, День великих змін, День народження пральної машини, Всесвітній день історика, День гумових калош, День «З’їж ескімо», День народження саксонського фарфору.

У США – День чогось на паличці, День дитячої книжки з картинками, День джакузі, День торта «Чорний ліс», в Японії – День шкіл чайних церемоній, у Чехії, Словаччині – День вчителя, в Білорусі – День працівників побутового обслуговування населення і ЖКГ, у Скандинавії – День Рагнара Лодброка, у Тибеті – День звільнення від кріпосного рабства, в Азербайджані – День співробітників органів національної безпеки.

Церковний календар: березень 2021

Православна церква 28 березня вшановує пам’ять священномученика Олександра, ієрея в Сіде, який під час гонінь при імператорі Авреліані (270-275) постраждав за християнську віру. Александров день ще називають «Лісове ухожіння».

Олександра піддали жорстоким катуванням, але Господь кожен раз дарував йому сили, терпіння і чудесне зцілення. Тоді його мучитель Антонін від безсилля і гніву відтяв голову Олександру. Але одразу і сам помер в несамовитих конвульсіях.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

На Олександра чекали прильоту перших чайок — це віщувало тепло і швидкий початок льодоходу. А ось якщо птахи відразу починали купатися — це обіцяло негоду.

Це свято присвячене вшануванню лісу, який для селян був годувальником, давав ягоди, гриби, м’ясо, цілющі трави і корисні коріння, а ще матеріали для будівництва, виготовлення інструментом і кухонного начиння.

У Александров день ходили в ліс, дякували йому за дари та просили вибачення за втручання. Щоб не загубитися в лісі читали спеціальну змову. Від пристріту в цей день потрібно до заходу носити на одязі шпильку, приховану від сторонніх очей.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Що сьогодні не можна робити
У Александрів день не можна мити голову. В іншому випадку чекає розлука з кимось з родичів.
Не можна ходити в ліс, щоб не потурбувати Лісовика. Вважалося, що в цей день у лісі можна заблукати або зустрітися з хижаком.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Народні прикмети
Здавна існують погодні прикмети на цей день:

  • граки прямо на гніздо летять – до ранньої і теплої весни;
  • журавлі летять низько – до негоди;
  • хмарно – до негоди;
  • горобці цвірінькають – до теплого і сонячного дня.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Іменини у Олександра, Нікандра, Олексія, Михайла і Дениса. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Іменини в березні – хто відзначає День ангела, кого і коли віати, як назвати народжену в березні дитину

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев