26 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

26 жовтня у світі відзначаються Свято приємних несподіванок, Всесвітня ніч виття на місяць, День інтерсекс-людей.

В Азербайджані – Свято граната, в США – День дислокації, День мула, День боротьби з фінансовими злочинами, День штату Теннессі, День пирога з фаршем, День гарбуза, День курячого стейка, в Греції, Румунії, Болгарії – День святого Дмитра Солунського, в Тунісі – День інженера, в Беніні – День Збройних сил, на малі – свято “Хрещення” пророка, на острові Кука – День Євангелія, в Індії – День приєднання, в Австрії – День Республіки.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 26 жовтня вшановує ікону Іверської Божої Матері. Їй молилися про позбавлення від різних напастей, про розраду в бідах, від пожежі, про примноження родючості землі. Іверська ікона Божої Матері, яка знаходиться на Афоні, прославилася своїми чудесами. Інші назви свята: “Короп”, “Злата”, “Злата-онучниця”, “Банний побут”. 

Ікона називається Іверської за місцем свого явища на Афоні. Інші назви: “Воротарниця”. Образ прославився багатьма чудесами. Існує легенда про те, що вперше ця ікона була виявлена в будинку благочестивої вдови. До неї прийшли іконоборці, щоб знищити святиню. Вдарили по ній списом, з образу потекла кров. Жінка не дозволила забрати ікону, забрала її до моря і опустила на воду, а образ стоячи рушив по хвилях.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 26 жовтня – пам’ять мучеників Коропа, Папіла, Агафодора і Агафоніки

Християни постраждали за Спасителя за часів правління імператора Декія в III столітті. Короп був єпископом, Папіла – дияконом, Агафоніка – сестрою Папіли, а Агафодор – рабом Коропа і Папіли. Одного разу імператор дізнався про те, що Короп і Папіла не шанують ідолів, закликав святих до себе і вмовляв відмовитися від Христа, кажучи про те, що релігія римлян дуже давня. Єпископ і диякон відмовилися.

Тоді їх прив’язали до коней і змусили бігти. Агафодор бачив це і співчував своїм господарям. Кати помітили його і також стали мучити. Під час допиту Папіла розповів, що лікував людей, але не зіллями, а молитвою. Імператор наказав йому вилікувати хворого, а святий відповів, що якщо язичники зможуть це зробити, то він відмовиться від Христа. Довго жерці чаклували над сліпим, але не вилікували його. Варто було Папілі зробити хресне знамення і помолитися, як людина відразу прозріла.

Багато хто, побачивши це диво, відмовилися від ідолопоклонництва і увірували в Христа. Правитель же ще більше озлобився і наказав посадити всіх святих в розпечену піч. Але вогонь в ній згас, а мученики залишилися неушкоджені. Тоді їх усіх стратили мечем.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

26 жовтня – день пам’яті преподобного Микити Сповідника

Микита жив в кінці VIII – початку IX століття. За часів царювання імператриці Ірини та її сина Микита був палацовим начальником. Будучи на висоті земної величі, Микита пізнав тлінність мирського життя і вирішив постригтися в ченці.

Імператор Михайло дозволив йому це зробити, але з умовою, що святий буде жити не в пустелі, а в монастирі при столиці. Але в той момент, коли на престол зійшов іконоборець Феофіл, він вигнав Микиту Сповідника за опір єресі. Святий довго поневірявся з одного місця на інше, помер у глибокій старості.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Що сьогодні не можна робити

У наших предків цей день асоціювався з лазнею і духами, які живуть там. Тому велика частина заборон пов’язана саме з лазнею. Ні в якому разі не можна ходити туди поодинці, після заходу сонця або вночі. Якщо підете в лазню, ні в якому разі не заходьте з натільним хрестом.

Також варто бути обережними – 26 жовтня особливо великі шанси, що вас можуть обдурити. Намагайтеся не носити темний одяг, не планувати ніяких справ або поїздок і не довіряти незнайомцям.

Не виставляйте себе на показ і не розмовляйте з малознайомими людьми. Також бажано не гадати. Будьте обережнішими – 26 жовтня дуже легко захворіти.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Що сьогодні можна робити

Сьогодні православні віруючі моляться Іверській іконі Божої Матері про позбавлення від недуг, допомоги в справах і благополуччя для сім’ї. Цей день отримав назву “Банник”, тому слов’яни здавна 26 жовтня приводили в порядок баню. Міняли меблі, чистили ємності для води, робили нові віники. Заходити в баню можна було тільки, знявши натільний хрест, прочитавши “Отче наш” три рази і попросивши дозволу у банного духу.

Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Прикмети на 26 жовтня

  • тьмяна і сіра зоря, а вітру немає – день буде теплим і ясним;
  • темно-синє небо – до опадів;
  • півні ввечері раптом почали кричати – до похмурої погоди,
  • холодно в цей день – зима настане скоро;
  • лушпиння на цибулі тонке – зимовий період буде теплим , товсте – холодним.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

Іменини 26 жовтня у Веніаміна, Злати, Коропа, Микити, Дмитра і Люціана. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

 

0 Комментариев