26 травня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

26 травня 2021 року у світі відзначаються Всесвітній день боротьби з розсіяним склерозом, Всесвітній день рудих, Всесвітній день Дракули, Всесвітній день видри, Всесвітній день лінді-хопу.

У США – День Саллі Райд, День здоров’я літніх людей, День чорничного чізкейку, День паперових літачків, День вишневого десерту, в Польщі – День матері, у Монголії – День Будди, в Таджикистані – День адвоката, у Грузії – День незалежності, в Індії – Пурніма, в Австралії – День жалю, у Гайані – День незалежності, в Данії – День кронпринца Фредеріка, у Вірменії – День Перемоги в Сардарапатській битві, у Бутані – День Парінірвани.

Церковний календар: травень 2021

Православна церква 26 травня вшановує пам’ять двох святих: мучениці Гликерії і праведної Гликерії. У народі день назвали Комарницею – через велику кількість прикмет, пов’язаних із цими комахами. Ще цього дня було прийнято сіяти гречку. Свято називали «Гречницею».

Свята Гликерія жила у 2 столітті і була надзвичайно побожною християнською дівчиною. Була дочкою колишнього римського анфипата, тобто мера міста, Макарія, який переселився із сім’єю з Риму в Траянополь. Згодом дівчина осиротіла.

Гликерія була навернена в християнство й дала обітницю безшлюбності. За вірність Христовій вірі їй відрубали голову за наказом імператора Марка Аврелія. Своєю мученицькою смертю вона прославила Бога в місті Гараклеї. Там згодом збудували на честь св. Гликерії величну церкву, в якій досі вшановують її святу голову.

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

Народні прикмети

Якщо на Ликеру з’явилися комарі – прикмета до того, що встановиться хороша погода.
Багато комарів – буде багато грибів.
Якщо комарі на Ликеру здалися – вродять ягоди.
Багато мошкари 26 травня – буде багатий урожай грибів.
Розліталися ластівки і стрижі – чекайте теплої погоди.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Що не можна робити

Не можна вбивати комарів.

Що можна робити

Збирати лікарські трави – вони володіють особливою цілющою силою.

Календар стрижки волосся: травень 2021

Іменини 26 травня святкують Олександр, Василь, Георгій, Глікерія, Єгор, Юхим, Ірина, Макар, Сергій, Юрій, Урсула. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

Календар іменин: кого вітати з днем ангела у травні 2021

 

0 Комментариев