26 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

26 квітня 2021 року у світі відзначаються Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, Міжнародний день інтелектуальної власності, День «Обійми друга», Міжнародний день варіння картоплі, День «Згадай свій перший поцілунок», Всесвітній день пілотів, День шкали Ріхтера.

У США – День Джеймса Одюбона, День штату Південна Дакота, День дітей і домашніх тварин, День пам’яті конфедератів, День «Чужого», День дисертації, День статичного прилипання, День «Обійми австралійця», День «Будьте зібрані», День брецель-кренделя, День «Допоможіть коню», День «Діти і тварини», на Тайвані – День Бога медицини, у Вірменії – День прикордонника, в Малайзії – День народження султана, в Латинській Америці – День секретаря, у Канаді – День святого Георгія, в Танзанії – День об’єднання.

Церковний календар: квітень 2021

Народне свято Фомаїда Медунка відзначається 26 квітня. 

Фомаїда народилася і проживала в Олександрії в V столітті. Виховувалася у віруючій родині. Коли їй виповнилося 15 років, була видана заміж за рибака. Фомаїда була скромною, доброю і поступливою дівчиною, за що її любили в родині чоловіка. Спокушений дияволом, свекор спокусився красою Фомаїди. У відсутності сина він спробував спокусити невістку. Отримавши відсіч, попри слова про Божі заповіді і гріх, спокусник спробував досягти бажаного за допомогою погроз і меча. Дівчина відповіла, що якщо він навіть розрубає її навпіл, вона не зрадить заповідей Господа. У люті вбивця розсік Фомаїду навпіл.

p1e6ovdqkn1d4q1cpr225g9nlke4

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат

Боже покарання миттєво наздогнало вбивцю: він осліп і не зміг знайти вихід з дому. Вранці наступного дня друзі чоловіка Фомаїди, які прийшли в будинок, побачили страшну картину вбивства і вбивцю, сліпого і забрудненого в крові, який зізнався у скоєному злочині і попросив покарання для себе.

Святий чернець Данило, що знаходився в той період в Олександрії, доручив ченцям доставити тіло вбитої в усипальницю недалеко розташованого монастиря для поховання. На заперечення деяких ченців Данило дав відповідь, що Фомаїда, яка прийняла смерть за християнство, тепер їм як мати.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Одного разу молодий чернець поскаржився Данилу про те, що його долає плотська пристрасть, на що преподобний порадив ченцеві йти до гробу Фомаїди і молитися. Сон здолав ченця біля гробниці. Уві сні чернець побачив Фомаїду, яка благословила його і веліла йти з миром. Прокинувшись чернець відчув умиротворення і спокій у своєму серці. Данило пояснив, що благословення є особливим даром мучениці, тільки цнотливі і чисті можуть володіти ним.

У пізні часи усипальницю Фомаїди відвідувало багато людей з метою відчути душевний спокій, умиротворення і радість. Згодом мощі мучениці Фомоїди перенесли в Константинопольський монастир, де вони знаходяться і сьогодні.

День матері: коли відзначаємо у 2021 році день найріднішої людини?

Традиції та обряди

Свято відзначають в кінці квітня. Вважається, що саме в цей час цілюща рослина первоцвіт медунка набирає свою силу. Медунку використовують при приготуванні лікувальних зборів, додають в салати.

На Русі в день Фомоїди Медунки старша у родині жінка йшла на збір медунки — первоцвіту, який наділявся цілющими властивостями. Звідси і народна назва свята — Медунка. Щоб відлякати диких тварин, на жінку надягали вивернутий навиворіт кожух. Медунку використовували при лікуванні простудних захворювань, у тому числі бронхітів, для зміцнення захисних сил організму. Використовували сік рослини, сушили траву і додавали свіже листя в їжу.

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Подейкують, що бджоли не беруть з медунки пилок. Ніби одного разу Бог доручив бджолам дізнатися, які рослини — кращі медоноси. Бджоли з’ясували, що пилок медунки є найкращим і вирішили приховати це від Бога. Дізнавшись про обман, той розсердився і заборонив бджолам надалі підлітати до цієї рослини.

У день Медунки знахарі читали змови від нещасть, мирили подружні пари, які посварилися, проводячи спеціальний обряд. Також заговорювали від недуг і проводили спеціальний ритуал, що попереджає зраду чоловіка.

У цей день моляться мучениці Фомаїді про духовну чистоту і позбавлення від пристрастей.

Практикувалися ворожіння на любов, судженого, виконання бажань.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Що не можна робити:
У цей день не варто працювати вдома та прибирати. Будь-яка фізична робота нині під забороною.
Робота на землі теж заборонена.
Сьогодні не бажано піддаватися гріхам, адже заступниця цього дня протистояла ним.

Місячний посівний календар для городника: травень 2021

Народні прикмети
Якщо верба зацвіла, то холодів більше не буде.
Ворони на верхівках дерев сидять – до тепла, посередині дерева – до похмурої погоди, на землі – до похолодання.
Зозуля голосно і протяжно кричить – до наближення теплих днів.
Зоряна ніч – до врожайного року.
Дуб розпустився – до теплого і погожого літа.
Якщо на дубі залишилося багато жолудів, то буде багатий урожай.

Календар садівника-городника: квітень 2021

26 квітня День ангела відзначають: Артем, Артемон, Премислав, Фомаїд, Хома, Клета, Мажена, Марія, Марцеліна, Морена. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, у навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а хмара, що утворилася, рознесла їх територією України, Росії, Білорусі та низки країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Майже 8,4 мільйона людей в Україні, Білорусі та Росії зазнали впливу радіації, сотні тисяч з них були евакуйовані із забруднених територій. Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією та найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть звучати ще довго й позначаться не на одному поколінні людей.
26 квітня - День чорнобильської трагедії

Магнітні бурі у травні 2021: календар небезпечних дат для метеозалежних

0 Комментариев