25 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

25 жовтня у світі відзначаються День панку, Всесвітній день макаронів, Міжнародний день художника, Міжнародний день шкільних бібліотек, Всесвітній день виробників піци, Міжнародний день боротьби жінок за мир (ООН), Всесвітній день опери, Європейський день цивільного правосуддя, Європейський день юристів.

В Україні – День маркетолога, в США – День “Карикатуристи проти злочинності”, кислий день, День жирних продуктів, День “Я дбаю про тебе”, в Білорусі – Свято мельників, в Ірландії – Жовтневий банківський вихідний, в Литві – День Конституції, в Новій Зеландії – День праці, в Гренаді – День Подяки, в Узбекистані – День співробітників органів внутрішніх справ, в Іспанії – свято святого Фрутоса, День автономії Країни Басків, в Румунії – День Збройних сил, в Тайвані – День ретроцесії, в Словенії – День В Японії – день карате.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

Православна церква 25 жовтня вшановує пам’ять трьох святих мучеників-Прова, Тараха і Андроніка. Інші назви свята: “Пров”, “Тарах”, “Андрон”, “Звіздар”, “День мельника”. 

Святі мученики Пров, Тарах і Андронік жили в 304 році при імператорах Максиміані і Діоклетіані. Всі троє були знатного походження і постраждали в часи гоніння на християн. Їх довго катували, насильно вливали вино і годували жертовним м’ясом, щоб мученики вклонилися ідолам. Пров, Тарах і Андронік говорили, що це нічого не означає І вірують вони тільки в Христа. За непохитну віру всіх трьох стратили мечем.

Церковний календар: жовтень 2021

Православне свято 25 жовтня – день пам’яті преподобного Косми

Косма осиротів в ранньому дитинстві і був узятий на виховання батьками святого Іоанна Дамаскіна. Ростили його, як рідного сина, в благочесті і вірі. Досягнувши повноліття, Косма відправився в монастир і прославився багатьма подвигами.

Коли почалися гоніння на християн, Косма переконав Дамаскіна встати на захист ікон і писав разом з ним багато творів. Помер близько 787 року в глибокій старості.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Що сьогодні не можна робити

Православна церква сьогодні забороняє занадто відкрито веселитися. Вважається, що гучний сміх притягує невдачі.

Також в цей день потрібно бути обережними в своїх словах і вчинках, щоб нікого не образити. Заборонено лихословити, лаятися, ображатися і пліткувати.

Не можна прати, білити, вибивати матраци, гадати, сваритися і занадто веселитися, купувати для будинку церковні свічки.

Що можна робити 25 жовтня

Наші предки в цей день до півночі спостерігали за зірками. Вони вірили, що зірки можуть багато розповісти про особисте життя, про справи в господарстві і роботі, а також про врожай на наступний рік. Господині 25 жовтня варили кашу, так як крупа символізувала зірки, обов’язково пригощали нею родичів і сусідів.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  • грім гримить – зима буде короткою, теплою і сніжною;
  • червоний місяць – до вітряної погоди;
  • птахи низько літають – до ранньої та холодної зими;
  • слабкий вітер і невеликі пориви – до погіршення погоди;
  • у цей день дме південний вітер – буде тепло, північний – буде холод;
  • низько пливуть хмари – до похолодання;
  • яскраві зірки – до швидкого морозу, тьмяні – до тепла.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Іменини у Амфілоха, Богдана, Домініки, Кузьми, Тараса, Мартіна, Олександра, Дарини, Дениса, Івана та Миколи. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

 

Читайте також:

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

0 Комментариев