25 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

25 листопада у світі відзначаються Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, День пересичення.

У США, Пуерто-Ріко, Гуамі, Мікронезії – День Подяки, в США – День сімейної історії здоров’я, День евакуації в Нью-Йорку, День парфе, День нагадування про покупки, День “Їжте з одним”, День гри з татом, День без подяки або День жалоби, в Індонезії – День вчителя, в Польщі – День залізничника, в Суринамі – День Незалежності, в Боснії і Герцеговині – День державності, в Естонії – Кадрін день, в Таїланді – День пам’яті короля Вачіравудха.

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

25 листопада відзначається церковне свято Патріарха Іоанна Милостивого і милостивої ікони Божої Матері. В цей час закінчувалися весільні тижні. Наступні шлюби заключали вже після закінчення зими – на Масляну. У цю дату зазвичай стоїть холодна і сніжна погода, а день вже значно коротше. За прикметами, якщо дівчина не знайшла любов до цього дня, то буде самотньою до Масляної.Інші назви свята – “Іван милостивий”, “Іван Сніговий”.

Святитель Іоанн жив в VII столітті і був патріархом в Константинополі. Походив зі знатного роду. Після смерті дружини і дітей повністю присвятив себе Господу, за що цар Іраклій призначив його патріархом.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Займаючи цю посаду, Іоанн наказав знайти всіх бідних і жебраків і сказати їм, що вони можуть приходити в храм за допомогою. Святий вважав, що раз він звертається до Ісуса за порадою, то і люди можуть це робити. Таким чином за все своє життя не було жодної людини, якій би Іоанн відмовив у розмові.

Іоанн прославився, як лагідний і смиренний патріарх, який став прикладом благочестивого життя для багатьох християн.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

25 листопада – день пам’яті преподобного Нілу

Ніл походив зі знатного роду і був префектом в Константинополі. Одружився, мав двох дітей, але незабаром до нього прийшла думка, що він повинен покинути сім’ю, роздати майно бідним і оселитися в пустелі. Тоді дружина і дочка його надійшли в один з монастирів, а Ніл з сином поїхали на Синай, де оселилися в печері і вели суворе подвижницьке життя.

Він чинив мудро, допомагав усім тим, хто до нього приходив за порадою, не боявся говорити правду і викривати навіть сильних світу цього. Грішників прощав і був милостивий до них. Помер у глибокій старості в 430 році.

Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Прикмети 25 листопада

  • Яка погода сьогодні, таким буде і грудень.
  • Сьогодні пішов дощ – до 4 грудня будуть відлиги.
  • Ранковий мороз віщує швидкі заморозки.
  • Хмари пливуть проти вітру – до снігу.
  • Хмари пропливають низько – до швидких морозів;
  • Якщо сніг випав і не тане, то весна буде пізньою.
  • До 25 листопада у дівчини не з’явився хлопець  -бути їй самотньою до Масляної;
  • Будь-яка покупка в цей день прослужить довго.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Що не можна робити 25 листопада

Не можна залишати дітей без нагляду.

Не можна нічого піднімати з землі.

Дівчатам не можна купувати взуття.

Згідно з давніми повір’ями, в цей день не рекомендується куди-небудь переїжджати – дата несприятлива для довгих поїздок. Слов’яни вірили, що різка зміна обстановки може залучити невдачу у фінансових справах або негативно відбитися на здоров’ї.

Також сьогодні краще не переїдати, а віддати перевагу легкій і корисній їжі.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Що можна робити 25 листопада

Наші предки вважали цей день кінцем весільного сезону. Якщо молодята не встигли одружитися до цієї дати, то наступного разу краще це зробити вже в кінці зими – початку осені. Православні віруючі в цей день можуть помолитися Іоанну Милостивому про здоров’я своїх дітей.

Іменини у Олександра, Арсакія, Афанасія, Ахії, Бориса, Володимира, Данила, Дмитра, Івана, Костянтина, Лева, Матвія, Миколи, Ніла, Степана, Єлизавети та Катерини. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

 Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев