24 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

24 вересня – у світі відзначаються День любовної записки, День “Врятуйте коалу”, День “Обійми вегетаріанця”, Міжнародний день караванщика, Всесвітній день проти патентів на програмне забезпечення, Всесвітній день моря. 

Також, 24 вересня Всесвітній день сітківки ока: щорічні заходи проводять з 2010 року. Мета – підвищення обізнаності про пигмент ретиніт, макулярну дегенерацію та синдром Ушера як найбільш поширених дегенеративних захворювань сітківки.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

24 вересня церква відзначає церковне свято святої Феодори. У народі ця дата отримала назву “Федорини вечірки”. До цієї дати часто закінчується бабине літо, а темніє вже рано.

До цього дня повинен бути зібраний весь урожай зернових. У цю дату також збирали мед, горіхи. Господині влаштовували “капустяні вечірки” і готували різноманітні страви з капусти. Вважається, що сім’я буде щасливою, якщо обоє з’їдять капусту.

24 вересня - день пам'яті святої Феодори Олександрійської

Церковний календар: вересень 2021

У народному календарі на житіє святої Федори немає і натяку. День її пам’яті був наповнений суто мирським змістом у вигляді прикмет і прислів’їв, пов’язаних з погодою.

«Федора – замочи хвости» – образна назва дня, яке вказує на те, що до кінця вересня всі частіше йдуть дощі і на вулиці стає сиро.

До дня преподобної Феодори всі роботи в городі і полі повинні бути завершені. Звідси і вираз «Федори-обдери»: хліб, що залишився на корені, пропадає (оббивається, обсипається).

У цей день влаштовувалися «капустяні вечірки» – до однієї з господинь додому приходили гості. Вони разом рубали капусту, з якої потім готували різноманітні страви (варили борщ, тушили, робили салат, начинку для пиріжків і вареників та ін.).

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Що не можна робити 24 вересня

У цей день не можна пліткувати і вести порожні розмови.
Заборонено підіймати речі з дороги, інакше можна підхопити порчу.
Не варто мити голову, щоб біди не сталося.
Фарбувати губи сьогодні – до хвороби.
24 вересня не можна брехати. Обман, який би він не був, розкриється.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Прикмети погоди 24 вересня

Якщо ластівки ще не полетіли, значить осінь буде теплою.
Біля вуликів літають бджоли – до пізньої зими.
Хороший урожай озимих означає, що і в наступному році він буде хорошим.
Якщо грунт цілий день мокрий – попереду сезон дощів.

У цей день іменини відзначають власники таких імен: Герман, Микола, Дмитро, Петро, Сергій, Роман, Федора, Євдокія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев