24 квітня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

24 квітня 2021 року у світі відзначаються День народження газованої води, Міжнародний день ветеринарного лікаря, Міжнародний день настільних ігор, Міжнародний день солідарності молоді, Всесвітній день захисту лабораторних тварин, Всесвітній день тай-цзі і цигун, День модної революції, Міжнародний день скульптури, Всесвітній тиждень імунізації, Всесвітній день боротьби з менінгітом, Міжнародний день багатосторонності і дипломатії в ім’я миру.

У США – День Боба Віллса, День незалежного книжкового магазину, День переробки, День відкриття басейну, День «Врятуйте жаб», День поцілунку надії, День спостереження за птахами, День нюху, День сосиски в тісті, День народження ослика Іа-Іа, у Вірменії – День пам’яті жертв геноциду, в Колумбії – День дітей, у Нігері – День згоди, в Індії – День місцевого самоврядування, День розширення політичних прав жінок, у Монголії – День генералів, у Гамбії – День Республіки, в Непалі – День демократії, у Канаді, Австралії – День Капхенської битви.

Церковний календар: квітень 2021

Православна церква 24 квітня вшановує пам’ять святого Антипа. Його вважають покровителем і цілителем, який здатний був позбавити людину від зубного болю та інших недуг. Якщо у людини болів зуб, то вважалося, що 24 квітня можна просто прикласти до хворого місця срібну монетку, а потім вийняти її і зробити отвір, підвісивши до ікони святого Антипа. Казали, що зовсім скоро після проведення такого обряду зуби перестануть турбувати людину.

Вихідні і святкові дні у квітні 2021 – скільки відпочиватитемо і що святкуватимемо?

Що сьогодні не можна робити:
Якщо в цей день зрубати дерево, то це приверне нещастя.
Не можна працювати на городі
Не варто витрачати багато води
Не рекомендують сваритися і кричати

Календар стрижки волосся: квітень 2021

Прикмети
Здавна існують погодні прикмети на цей день:
вранці небо червоне – всю весну дощитиме і буде вітряно;
дощ – літо буде грибним;
зацвіла верба – чекайте потепління.

Календар садівника-городника: квітень 2021

Іменини у Антипа, Якова, Петра, Івана, Миколи і Прохора. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела

День ангела у квітні 2021: як назвати дитину та кого вітати цього місяця з іменинами

День народження газованої води

24 квітня 1833 року газована вода була запатентована в США. Однак за фактом «бульбашковий» напій був створений набагато раніше.

Винахід газованої води приписують хіміку з Великобританії Джозефу Прістлі: своє відкриття він зробив в 1767 році. Це сталося випадково – внаслідок дослідів з газом, який виділявся під час бродіння пива в чанах. З цікавістю спостерігаючи за виробничим процесом в одній з пивоварень, англійський хімік встановив над чанами з варяться хмільним напоєм судини з водою, які теж вкрилися бульбашками. Смак «зарядженої» вуглекислим газом води виявився незвичайним, але приємним, і Прістлі, трохи змінивши склад напою, сам виготовив першу пляшку газованої «води».

Масове виробництво нового напою почалося в Німеччині. У 1783 році Гессен Якоб Швепп створив промислову установку для випуску газованої води, а потім вирішив застосовувати для її виготовлення звичайну соду. Успіх дивовижного напою був настільки гучним, що заповзятливий німець навіть зумів заснувати компанію, від якої бере свій початок всесвітньо відома торгова марка Schweppes.

Зараз на прилавках магазинів можна побачити величезну різноманітність газованої води з різними смаками. Її популярність за два століття не тільки не впала, а й продовжує зростати.

Магнітні бурі у квітні 2021: календар небезпечних дат27 квітня – Міжнародний день ветеринара

 

Всесвітній день ветеринара

Також на суботу, 24 квітня, випадає Всесвітній день ветеринара. Свято засноване Всесвітньою ветеринарною асоціацією у 2000 році.

Воно має на меті висвітлення різних аспектів роботи ветеринарів у світі та підвищення обізнаності про їхній внесок у поліпшення здоров’я і добробуту тварин.

День матері: коли відзначаємо у 2021 році день найріднішої людини?

Міжнародний день солідарності молоді - 24 квітня - знаменні дати поточного  календарного року. Календар :: Свята та події

Міжнародний день солідарності молоді

За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щороку 24 квітня святкується Міжнародний день солідарності молоді (International Day of Youth Solidarity). Вперше свято було відзначено 1957 року, а дата для проведення Дня приурочена до заключного засідання Бандунгської конференції країн Азії та Африки 1955 року.

Цей пам’ятний день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді.

24 квітня - День захисту піддослідних тварин

Всесвітній день захисту лабораторних тварин

Свято засновано Міжнародною асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ІнтерНІШ) 1979 року і підтримано ООН.

Спочатку воно «відзначалося» зоозахисними організаціями в низці країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), який підтримують активісти різних громадських і зоозахисних організацій.

0 Комментариев