23 вересня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

23 вересня у світі відзначаються День народження жувальної гумки, День святкування бісексуальності, День боротьби з незавершенням дітьми середньої школи, Міжнародний день жестових мов, День освітніх технологій, Всесвітній день безтраншейних технологій, День приправи Заатар.

У США – День синдрому неспокійних ніг, День “шашкової мови”, четвер “Пам’ятай про мене”, День Американського пирога в горщику, День собак в політиці, День для себе, в Бразилії – День морозива, в Японії – свято осіннього рівнодення, в Італії – День зеленої кави, у Франції – День гастрономії, в Киргизстані – День державної мови, в Аргентині – День громадських бібліотек, День політичних прав жінок, в Бутані – День благословенного дощу, в Брунеї – День вчителя, в Литві – День пам’яті жертв геноциду, в Іспанії – свято Святої Фекли, в Індії – День мучеників, в Саудівській Аравії – Національний день.

Святкові та вихідні дні у вересні 2021: скільки відпочиватимемо та що святкуватимемо першого осіннього місяця?

23 вересня вшановується пам’ять святителів Павла і Петра – єпископів Нікейських. Згідно з переказами, жили вони в IX столітті під час правління царя Льва Ісаверяніна.

Святий Петро завжди боровся з язичниками, через що загuнув мучeницькoю cмеpтю. Павло проповідував на території Нікеї, про його життя мало відомостей.

Зазвичай саме 23 вересня на Петра Павла прийнято було зривати горобину і вішати кисті над дахами будинків. Слов’яни вірили, що це допоможе їм захиститися від злих сил, позбавити не тільки себе, але і домашніх тварин від хвoроб.

Церковний календар: вересень 2021

Однак 23 вересня не можна було зривати всю горобину з дерев – залишали також ягоди і для птахів. З горобини в старовину готували дуже смачний квас.

Говорили, що саме до 23 вересня горобина стає смачною. Це й не дивно, оскільки нічні заморозки сприяли тому, щоб горобина набувала так званий зацукрований смак. З горобини готували спеціальні лікувальні настої, оскільки знали, що ця ягода володіє протизапальними властивостями.

Календар стрижки волосся: вересень 2021

Прикмети:
Багато горобини в лісі – до похмурої осені і суворої зими. Мало горобини означало, що осінь буде суха, а зима – пізньою.
Горобина, яку зібрали в цей день, захищає від застуди і нечистої сили. Крім того, вона лікує головний біль.
Гілочка горобини на столі приносить в дім щастя.
Ягоди клали під дах будинків для того, щоб чорт не вселився, а ще, щоб в будинку було щастя.
Ті, хто 23 вересня вирушає в дорогу, можуть бути спокійні: з ними нічого не трапиться.

Магнітні бурі у вересні 2021: коли очікувати та як пережити?

Заборони 23 вересня:
Не можна сваритися, лаятися і кричати;
Не можна босоніж ходити по росі;
Не можна займатися важкою фізичною працею;
Не можна тримати вдома старі і поламані речі;
Не можна відмовляти в допомозі тим, хто цього потребує;
Не можна зловживати шкідливою їжею і піддаватися шкідливим звичкам.

Іменини у Андрія, Климента, Павла, Петра, Івана, Тетяни та Євгена. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

Імениники у вересні: хто та коли відзначає День ангела цього першого осіннього місяця?

0 Комментариев