22 серпня утримайтеся від потирання долоней – в народі святкують Матвіїв день або Змієсос

news

22 серпня церква згадує апостола Матфія, який  обраний до числа 12 апостолів замість Юди Іскаріоти, котрий зрадив Христа. А в народі відзначають Матвіїв день.

Апостол Матвій проповідував Євангеліє в Єрусалимі та Юдеї. Багато подорожував світом з проповідями про Слово Боже. Багатьох людей навернув у християнську віру.

У народі Матвій день шанували  своєрідно. На Русі вважали, що цього дня змії висмоктують із корів молоко, тож тварин залишали вдома. Саме від ціього і назва Змієсос.

Скотину в цей день не випускали на пасовище і намагалися дотримуватись усіх звичаїв. Господині доїли корів за зачиненими дверима, наодинці, щоб ніхто не наврочив корівку. Якщо дійник поставити на щось, а не затиснути ногами, то корова може пропасти молоко. До речі, саме молоко не подавали на стіл у його первісному вигляді. Його або топили в печі, або заквашували, або створяли.

Все це робилося для того, щоб смак молока змінився і його не можна було наврочити. На столах у тих, хто не сильно дотримувався посту, з’являлася ряжанка, кисле молоко, топлене молоко. У багатьох сім’ях робили оладки, які уособлювали життєдайне світло. Вважалося, що оладки зможуть відвести від корів лихо.

Що сьогодні не можна робити

На Матвія заборонено носити металеві прикраси та пити трав’яні настої, інакше стан здоров’я погіршиться.

Дивитися на Місяць також категорично заборонено – накликаєте головний біль.

22 серпня утримайтеся від того, щоб потирати долоні, інакше на вас чекають фінансові неприємності.

В народі радять уникайти одного транспорту з каліками, вважається, що так і самі можете втратити кінцівки.

Що можна робити 22 серпня

Православні в цей день приділяють особливу увагу читанню Біблії і відвідуванню храмів.

Не забувають поститися, так як триває Успенський піст 2022.

У цей день збирали з городу різну зелень та сушили її на зиму. Найчастіше це були кріп з петрушкою, які використовували не лише для приготування їжі, а й як лікарські трави від деяких хвороб.

Наші предки вірили, що цього дня жінкам потрібно годувати немовлят грудьми тільки вдома, а то змія може причепити на вулиці. А ще дитині треба прикрити обличчя, щоб не засліп на вулиці.

Прикмети погоди 22 серпня

  • Іній рано вранці обіцяє обіцяє хороший урожай в наступному році.
  • Якщо вдень чітко видно місяць, то інші дні серпня будуть жаркими.
  • Рясна роса вранці-до теплого і сонячного дня.
  • Якщо в цей день погана погода, то наступний рік буде неврожайним.

22 серпня, іменини святкують Олексій, Антон, Генрієтта, Григорій, Дмитро, Іван, Ірина, Леонтій, Макар, Марія, Маркіян (Мартьян), Матвій, Петро, Псой, Самуил, Фотій, Юліан, Яків. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

0 Комментариев