21 липня – кого сьогодні вітати з Днем ангела та чим особливий цей день?

news

21 липня відзначають Міжнародний день нездорової їжі, у США – День хот-дога, День “Візьміть поета на роботу”, День “Будь кимось”, День турніру з перетягування каната, День рукоділля для місцевого притулку, День “Ніяких цуценят із зоомагазину”, День десерту “Ламінгтон” (National Lamington Day) – США День “Візьміть мавпу на обід”, День вікового обмеження на алкоголь, День “Сміттєвої їжі”, в Сінгапурі – День расової гармонії, на острові Гуам – День свободи, в Бельгії – Національний день.

Святкові та вихідні дні у липні 2021: скільки будемо відпочивати та які знаменні дати відзначатимемо цього місяця

Cьогодні православні християни вшановують пам’ять святого Прокопія Кесарійського, в народі свято називається Прокопій Жнець. Інші назви свята – «Прокопій», «Прокоп’єв день», «Жнець», «Казанська річна», «Зажинки».

Прокопія Женця ще називали Жатвенніком, оскільки з його іменин починали жати жито. Приступаючи до роботи, селяни зазвичай служили молебень на честь святого. Після цього накривали столи, влаштовували частування. Продовжували на Прокопія і заготовляти корми для худоби. «На гостру косу – багато сінокосу», – говорили селяни.

Церковний календар: липень 2021

Православна церква 21 липня вшановує пам’ять святого великомученика Прокопія. Ще 21 липня – святкування явлення ікони Божої Матері.

Цей чудотворний образ добре відомий в народі і користується великою любов’ю християн. Їй приписують безліч чудес і зцілень. Шанується ця ікона 21 липня і 4 листопада.

Вважається, що явище ікони відбулося 21 липня 1579 року. За переказами, в той час в Казані пройшла сильна пожежа і знищила безліч будинків. Тоді Богородиця тричі з’явилася 9-річній доньці купця і розповідала про свою ікону в згарищі згорілого будинку.

Спочатку дівчинці ніхто не вірив, але після третього явлення її мати погодилася піти у вказане місце. Там знайшли красиву ікону, яка зовсім не постраждала від вогню. З того часу біля ікони траплялося багато чудес. Вона зцілювала хворих і повертала зір сліпим.

Календар стрижок волосся: липень 2021

Народні прикмети на 21 липня:
Яка погода на Прокопія, така буде і 2 серпня на Ільїн день.
Якщо в цей день молодий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень.
Якщо колосок на Прокопія заткнути за пояс, то до кінця літа спина боліти не буде.
Занадто активні бджоли – до спеки.
У народі кажуть, що купатися в цей день не можна, оскільки можна потривожити водяного.
Також сьогодні не варто вирушати у далеку дорогу, адже шлях може бути занадто виснажливий.
Якщо 21 липня на небі молодий місяць, то по погоді можна визначити, яким буде серпень.
Бджоли зліші стали – скоро почнеться спека.

Місячний посівний календар для городника: липень 2021

Що не рекомендується робити 21 липня:
Починати нові справи, вони навряд чи будуть успішними.
Ображатися на кого-небудь і сваритися.
Лінуватися. Удача посміхнеться тільки тим, хто сьогодні добре попрацювати.

Магнітні бурі в липні 2021 – коли чекати “удару по голові”?

Іменини сьогодні святкують Андрій, Віктор, Данило, Дмитро, Прокопій (Прокіп). Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!

Імениники в липні: хто та коли відзначає День ангела наступного місяця?

 

0 Комментариев