21 грудня: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі

news

21 грудня 2020 світ відзначає День зимового сонцестояння, День гарячого шоколаду, День народження баскетболу, День народження кросворду, Свято середини зими «Йоль», День кухаря японської кухні, День прийняття Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Global Orgasm Day.

У США – День пам’яті бездомних людей, День коктейлю «Кокіто», День смажених креветок, День ківі, День подяки мініатюрним дівчатам, в Ізраїлі – День вчителя, у Фінляндії, Нідерландах – День святого Томаса, на Філіппінах – День збройних сил, у Туркменістані – День пам’яті першого президента, в Індії – Панча Ганапаті, у Китаї – свято Дунчжі

Свята та вихідні в Україні 2021

Православна церква шанує пам’ять Анфіси Римської, яка постраждала за віру під час гонінь, організованих щодо християн в V столітті. У переказі сказано, що хрестив її Амвросій Медіоланський, пам’ять якого відзначається 20 грудня. Одного разу дружина градоначальника запропонувала Анфісі прийняти аріанське хрещення, яке вважало, що Ісуса і Бога-батька не існує. Природно, Анфіса відмовилася це зробити, за що була спалена на багатті.

21 грудня - день мучениці Анфіси Римської

Церковний календар: грудень 2020

Народний прогноз погоди на 21 грудня

  • Наші пращури підмітили, якщо дерева вкривалися інеєм на Потапія, буде багатий урожай фруктів.
  • На хороший урожай вказував і сніг, який своєю важкістю гнув на деревах гілки.
  • Якщо у цей день чули грім, то готувались до сильних вітрів.

Що робити 21 грудня

Раніше 21 грудня дівчата зазвичай займалися рукоділлям. Вони ткали, пряли і вишивали.  Це було зручно, перш за все, тому що від снігу в світлиці ставало ясно, і можна було займатися роботою до настання вечора. Говорили, що прясти 21 грудня потрібно обов’язково на самоті.

За старих часів було прийнято, щоб у кожної молодої особи до весілля було вишите власноруч придане. Тому дівчата завзято приймалися за роботу.

Жіночий одяг були обов’язково оздоблений орнаментом, який не тільки прикрашав вбрання, а й оберігав від усього лихого. Захисні знаки вишивали на всіх отворах одягу (комірі, подолі, рукавах), щоб нечиста сила не змогла до людського тіла дістатися.

Що не можна робити на День мучениці Анфіси Римської

  • У цей день потрібно продовжувати дотримуватися Різдвяного посту, відмовляючись від веселощів, жирної і м’ясної їжі.
  • Вважалося поганою прикметою не закінчити важливу справу до цього дня. Особливо погано не віддавати борги до Дня зимового сонцестояння.
  • Не можна зустрічати цей день в брудному будинку.
  • Не можна скупитися. Якщо в цей день вас хтось про щось попросить, обов’язково погоджуйтеся.

Іменини у Анфіси, Кирила, Патапія, Вікторії та Сергія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела! 

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев