21 березня: день пам’яті святих Кирила Катанського та Фоми Константинопольського

news

Сьогодні, 21 березня, у православному календарі вшановується пам’ять двох видатних святителів: Кирила, єпископа Катанського, та Фоми, патріарха Константинопольського.

Святителя Кирила, єпископа Катанського, який жив у I-II століттях н.е. Він був учнем апостола Петра, супроводжував його в мандрах і згодом став єпископом на Сицилії. Кирило прославився мудрістю, благочестям і даром зцілення.

Святителя Фоми, патріарха Константинопольського, який жив у VII столітті н.е. Він був мудрим і справедливим патріархом, який дбав про добробут Церкви. За його патріаршества сталося диво: хрести під час хресної ходи самі по собі хиталися, билися і ламалися. Це знаменувало великі біди для Церкви, яких Фома не хотів бачити. Він молився про швидку смерть, щоб не бути свідком цих подій.

У цей святий день люди моляться за захист, зцілення, допомогу у зміцненні віри та просять Бога дати їм силу пережити життєві труднощі.

Читайте також: Як дотримуватися Великого посту: їжа, молитва, прощення (повний гід)

Наші предки до цього свята очікували початку потепління, танення снігу і більше сонячних днів. В період з 19 по 21 березня настає день весняного рівнодення, коли тривалість дня і ночі приблизно однакова. Починаючи від сьогодні, день буде тривати довше за ніч, що символізує прихід весни та підвищення сонячної активності.

Народні прикмети радять прибрати в цей день – вважається, що прибираючи сміття, можна позбутися навіть серйозних хвороб. Також 21 березня рекомендується помиритися з тими, з ким довго були у сварках.

Читайте також: Вінчання в 2024 році: календар, сприятливі дати та обмеження

Серед заборон на цей день варто утриматися від пліток, хваління, заздрощів, осудів, відмов у допомозі та сумувань. У зв’язку з триваючим Великим постом у 2024 році, тим, хто підтримує пост, в цей день рекомендується суворе відмовлення від їжі.

Народні прикмети категорично забороняють висловлювати лайку або бажати зла комусь – вважається, що це може спричинити неприємності у майбутньому.

Сьогодні свої іменини відзначають: Антон, Афанасій, Яків, Кирило, Филимон, Федір.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев