2015 визнаний найтеплішим за всю історію

news

Повідомляє korrespondent.net

Поточний рік став найтеплішим за всю історію спостережень, 2016 рік може стати ще теплішим, заявила Всесвітня метеорологічна організація (ВМО).

Це пов’язано з діяльністю людини, глобальним потеплінням і посиленням явища Ель-Ніньо. Оцінка організацією клімату на планеті була підготовлена для міжнародної конференції в Парижі, через яку Франція вирішила призупинити дію шенгенської угоди.

“Стан глобального клімату в 2015 році увійде в історію з ряду причин … 2015 рік, по всій видимості, стане найспекотнішим в історії спостережень з найвищими температурами поверхні океану з початку проведення вимірювань”, – заявив генсек ВМО Мішель Жарро.

За його словами, рівні парникових газів в атмосфері досягли нових максимумів, а глобальна середня концентрація СО2 навесні 2015 в північній півкулі вперше подолала бар’єр в 400 частин на мільйон. Крім цього, останнім часом спостерігається потужне явище Ель-Ніньо, яке стало причиною теплого жовтня.

“Викиди парникових газів, які є причиною зміни клімату, можна контролювати. У нас є знання та інструменти, щоб діяти. У нас є вибір. У майбутніх поколінь його не буде”, – сказав Жарро.

За даними ВМО, глобальна середня приповерхнева температура в 2015 році на даний момент приблизно на 0,73 градуса Цельсія перевищує середнє значення за 1961-1990 роки, що становить 14 градусів, і приблизно на 1 градус Цельсія перевищує середнє значення за доіндустріальний період 1880-1899 років .

Нагадаємо, нещодавно в Гренландії розколовся льодовик.

В ООН спрогнозували ефект від глобального потепління

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев