20 жовтня – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

20 жовтня  у світі відзначаються Міжнародний день лінивця, День “Любіть своє тіло”, Міжнародний день кухаря (День кока), Всесвітній день гідності, Міжнародний день авіадиспетчера, Міжнародний день займенників, Всесвітній день боротьби з остеопорозом, Всесвітній день статистики (відзначається з 2010 року один раз на 5 років, за рішенням статистичної комісії ООН).

В Україні – День боротьби із захворюванням на рак молочної залози, в Чехії – День посадки дерев, в ПАР – День людини з синдромом Дауна, в Азербайджані – День енергетика, в США – День штату Міссурі, День підтримки місцевої торгової палати, День вдячності фельдшерам, День інформаційного перевантаження, Miss American Rose Day, День громадських ЗМІ, День єдності, День реконструкції грудей, День письменництва, День фруктів в бренді, День підтяжок, День риби-відьми, День довіри молоді, в Кенії – День Героїв, У В’єтнамі – День в’єтнамської жінки, в Гватемалі – день революції, в Бангладеш – свято “Прабарана пурніма”, в Шрі-Ланці – свято “Вап Поя”, в Індії – день явища Махаріші Валмікі.

Святкові та вихідні дні у жовтні 2021: українці відпочиватимуть аж 11 днів

У середу, 20 жовтня, в Україні за церковним календарем відзначається день пам’яті преподобного Сергія Послушливого Печерського. У народі цей день вважають початком зими.

Сергій Печерськи жив у XIII столітті. Його головним подвигом вважається зречення від власної волі – Сергій повністю підкорився своєму настоятелю. Тому, і отримав прізвисько «слухняний».

Згідно з традицією, з самого ранку на Зазимки годували спочатку домашню худобу, і лише після цього за сніданком збиралася вся родина. Вважалося, що тоді тварини – від коня і корови до кота і собаки – не будуть хворіти і стануть приносити більше користі.

Також побутував обряд, за яким піч мав розтопити наймолодший у сім’ї – тоді тепло і затишок залишаться в хаті на всю зиму.

Церковний календар: жовтень 2021

У цей день господині за повір’ями:
не повинні працювати з тістом – вірили, що випікання або інші приготування можуть принести нещастя, причому всім рідним і близьким.
Заміжні жінки повинні надягати на голову нову хустку, куплену чоловіком, і так ходити цілий день. За повір’ями, такий головний убір здатний позбавити від мігрені та головного болю, а також притягував достаток до хати.

Магнітні бурі в жовтні 2021: метеозалежним на замітку

Народні прикмети і повір’я
З Сергія зима починається, а на Мотрону (22 листопада) встановлюється.
Якщо в цей день сніг випаде, то з листопадової Мотрони зима на ноги стане.
Перший міцний сніг падає з ночі. Сніг, що випав днем, швидко розтане.
Якщо в цей день сонячна і погожа погода, то тепло протримається ще три тижні.
Якщо місяць блідий і мутний, то чекай снігу і морозу.
Якщо випав сніг, а з дерев ще не все листя облетіло, зима буде пізньою.

Місячний посівний календар садівника-городника: жовтень 2021

Що не можна робити сьогодні:
У цей день наші пращури не снідали перші, а насамперед годували домашню худобу, а потім вже їли самі.
Розтоплювати піч у цей день не можні нікому, окрім наймолодшого члена сім’ї. Вірили, що тоді всю зиму в будинку буде тепло.
Також сьогодні не варто сперечатися та конфліктувати, адже це може погано закінчитися.
У цей день не варто приймати подарунки від незнайомих людей. Вважається, що разом із презентами дарувальник може віддати хвороби і невдачі.
Предки не рекомендували в цей день ходити тільки в старих речах, а пропонували вдягнути на себе щось нове. Вважалося, що це може принести удачу.
Календар стрижки волосся: жовтень 2021.

Що можна робити 20 жовтня

Слов’яни здавна дотримувалися традиції цього дня – з ранку годували худобу, тільки потім сідали снідати самі. Піч повинен бути розтопити наймолодший член сім’ї, тоді тепло в будинку буде цілий рік.

Що стосується обрядів на Сергія Зимового, вони теж були простими: дівчата в цей день покривали свою голову новою хусткою, бажаючи вберегтися від головного болю на весь рік. Існував і інший обряд – прокинувшись, потрібно було вмитися кислим молоком. Вважалося, що такий ритуал продовжує молодість і красу.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Іменини у Пелагеї, Сергія, Миколи та Леонтія. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у жовтні: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

0 Комментариев