2 листопада – яке сьогодні свято? Чим особливий день? Кого вітати з Днем ангела?

news

2 листопада у світі відзначаються День “Станьте екстрасенсом”, День всіх душ, Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, День динамічної нешкідливості.

В Японії – День колготок, в Білорусі – День пам’яті предків, в США – День “Плануйте свою епітафію”, День штату Огайо, День “Шукайте кола”, День фаршированих яєць, День виборів, в Киргизстані – День працівника культури, в Латинській Америці – День мертвих, в Австралії – Кубок Мельбурна, на Маврикії – День прибуття індійців.

Вихідні та святкові дні в листопаді: скільки українці відпочиватимуть цього місяця?

Православна церква 2 листопада вшановує пам’ять святого великомученика Артемія Антіохійського. Інші назви свята: “Артемій”, “День отаманів”, “День поминання всіх покійних”. У цей день люди повинні поминати тих, хто пішов з життя.

Великомученик Артемій жив при Костянтині Великому і служив у нього воїном. Відрізнявся небувалою хоробрістю в бою, тому був нагороджений і поставлений правителем Єгипту. Після того, як помер син Костянтина Великого і імператором став Юліан, який почав гоніння на християн, Артемій викрив його в жорстокості і поклонінні ідолам.

Імператор позбавив Артемія всіх почестей і відправив у темницю. Довго умовляв воїна відректися від Христа, а, почувши відмову, відправив на жорстокі муки. Йому відсікли голову, було це в 362 році.

Церковний календар: які свята відзначатимемо у листопаді 2021 року

2 листопада – день пам’яті Герасима Нового

Преподобний Герасим народився в Пелопоннесі, досягнувши повноліття, пішов у пустелю і там прийняв чернечий постриг. Навчався у афонських мудреців і, отримавши благословення, відправився в Єрусалим, де після довгих подорожей став запалювати свічки біля Гробу Господнього.

Пізніше Герасим Новий став дияконом, потім – пресвітером, але навіть такі посади не зменшили тягу святого до подвигів. Кілька років він прожив у мовчанні на святих місцях. Влаштував жіночий монастир в місті Омалі на кефалонійському острові, чому і отримав ім’я Герасим Кефалонскій. 30 років прожив там, постійно читаючи молитви і перебуваючи в праці. За стійкість віри і духу Господь нагородив Герасима даром чудотворень – святий міг зцілювати людей.

Місячний посівний календар садівника-городника: листопад 2021

Що сьогодні не можна робити

Потрібно бути спокійним, за будь-яку злобу і агресію піде покарання.

Не купуйте їжу з рук – можете отруїтися.

Не позичайте грошей, якщо хочете, щоб борг вам повернули.

У цей день категорично заборонено дивитися на небо. Наші предки вірили, що, якщо порушити заборону, можна осліпнути.

Також не рекомендується закривати двері, поки всі домочадці не ляжуть спати.

Церква вважає, що будь-які урочистості потрібно перенести на іншу дату, сьогодні веселитися не варто.

Календар стрижки волосся: коли планувати похід в перукарню в листопаді 2021?

Що сьогодні можна робити

Православні віруючі винайшли унікальний спосіб позбавлення від грижі. Потрібно 2 листопада піти до церкви і поставити свічку преподобному Артемію, попросивши його позбавити людину від страшної хвороби. Після такого нескладного ритуалу можна відправлятися додому і займатися своїми справами – хвороба пройде сама. Також в цей день господині просили чоловіків полагодити паркан – вважалося, що отвори в ньому привертають бідність, а допустити зубожіння не можна.

Ще одна традиція дня – дівчата старалися квасити капусту саме сьогодні, тоді вона дасть більше соку і буде смачніше.

Магнітні бурі у листопаді 2021: небезпечні дати та як від них уберегтися”

Прикмети на 2 листопада 

  • дерева скинули все листя – до снігопаду;
  • вранці іній на деревах – до неврожайного року,
  • сильний вітер 2 листопада – погода в найближчі дні буде хорошою;
  • модрина голки не скинула – снігу ще довго не буде;
  • подивитися на птахів поруч з собою – накликати біду і стати жебраком.
Давай одружимося у 2022 році: як обрати дату найщасливішого дня

Іменини у Артемія, Миколи, Германа, Івана, Леоніда, Олександра, Михайла, Петра, Павла, Герасима та Ірини. Не забудьте привітати винуватців свята з Днем ангела!  

Імениники у листопаді: хто та коли відзначає День ангела цього осіннього місяця?

Вихідні у 2022 році: чи порадують українців додатковими святковими днями

 

0 Комментариев